Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Namų kino sistema: pasirinkimo kriterijai

Garantinis-taisymas_307x192Daugelis žmonių vertina kiną. Deja, nuolatos brangstantys bilietai ir kino centrų nustatomos seansų valandos trukdo mėgautis malonia veikla. Idealus sprendimas šioje situacijoje – namų kino sistema. Tiesa, nusprendę įsigyti minėtąją sistemą, visų pirma įvertinkite savo finansines galimybes – kokybiška įranga kainuoja gana brangiai – už vienos sistemos kainą galima įsigyti vidutinės klasės automobilį. Labai svarbu įvertinti ir patalpas, kuriose ketinate montuoti įrangą. Kambario dydis, jo išplanavimas ir apšvietimas nulems pasirinktos sistemos tipą.

Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančios namų kino sistemos, įvertinkite tokius faktorius, kaip ekrano dydis, garsiakalbių stiprumas, stiprintuvo galimybės ir t. t. Svarbų vaidmenį atlieka ir gamintojo teikiama garantija. Įsitikinkite, kad garantinis remontas bus teikiamas visoje Lietuvoje ir nekels jums didesnių rūpesčių.

 

Ekranas

Visos namų kino sistemos esmė yra didelis ir patogus ekranas. Didžiausią malonumą žada didesnės įstrižainės plokščiaekraniai televizoriai. Rinkitės plačiaformatį ekraną, turintį platų žiūrėjimo kampą. Standartiškai televizoriams suteikiama 2 metų garantija, kurią galima pratęsti iki 5 metų, todėl garantinis remontas naujam gyvenimui prikels net ir sugedusią techniką. Vietoj televizoriaus galima įsigyti projektorių, tačiau jei patalpa, skirta filmų žiūrėjimui, nėra didelė, toks sprendimas būtų neoptimalus.

 

DVD grotuvas

Labai svarbu įvertinti DVD grotuvo garso efektų galimybes. Rinkitės sistemą, kuri maksimaliai sumažins skaitmeninį triukšmą. Be to, įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas DVD grotuvas turi garso klaidų koregavimo funkciją. Minėtosios klaidos atsiranda dėl pažeidimų DVD grotuve arba dėl kompresijos ydų. Jei ketinate dažnai klausytis muzikos, pasižiūrėkite, ar pasirinktame prietaise yra du atskiri lazeriai ir mp3 failų skaitytuvas.

 

Garsintuvai

Garso kokybė priklauso nuo garsintuvų, kurių turėtų būti bent penki. Be to, ši sistema privalo turėti garsiakalbį, atsakingą už žemus tonus. Garsintuvų pasirinkimas priklauso nuo jų panaudojimo – jei ketinate juos naudoti kino seansams, rinkitės tokius, kurių priekiniai bei viduriniai garsiakalbiai yra didesni už užpakalinius. Jei sistemą ketinate naudoti ne tik filmas, bet ir muzikai, rinkitės vienodų garsiakalbių sistemą.

Garsintuvus reikėtų rinktis įvertinus kambario dydį. Nepamirškite, kad didesnis ne visuomet reiškia geresnį – garso kokybė priklauso nuo garsintuvų galingumo, o ne nuo jų dydžio. Kino seansui užteks ir pakabinamų kolonėlių. Apie pastatomas turėtumėte galvoti tuo atveju, jei ruošiatės klausytis muzikos.

 

Stiprintuvas

Ieškodami stiprintuvo, įsitikinkite, kad jo galingumas atitiks garsintuvų galingumą. Objektyviai įvertinkite patalpos dydį – jei kambarys mažas, garsas bus slopinamas, todėl didelio galingumo stiprintuvas jums bus paprasčiausiai nereikalingas. Tiesa, kai kurios namų kino sistemos turi atskirą stiprintuvą, įmontuotą į DVD grotuvą, tačiau specialistai tvirtina, kad tokiu atveju apie aukštos kokybės garsą kalbėti neverta. Žinoma, perkant stiprintuvą atskirai, visos sistemos kaina yra kur kas didesnė.

 

Namų sistemos išdėstymas

            Parinkti vietą namų kino sistemai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Siekdami geriausio rezultato, pasirūpinkite tinkamu garso kolonėlių išdėstymu. Nepamirškite, kad idealiausiu atveju atstumas nuo žiūrovo iki kairėje ir dešinėje esančių kolonėlių turėtų būti vienodas. Užpakalines kolonėles rekomenduoja statyti už žiūrovų nugaros, o tai reiškia, kad sėdėjimo vietos negali būti pristumtos prie sienos. Kolonėles patariama kabinti galvos aukštyje arba šiek tiek aukščiau.

Facebook Comments