Kokių dokumentų reikia norint gauti namo energinį sertifikatą?

          Energinio naudingumo sertifikatas (EPC) suteikia potencialiems pirkėjams ir nuomininkams informaciją apie nekilnojamojo turto energijos vartojimo efektyvumą. Sertifikate bus pateikta informacija apie nekilnojamojo turto tipines energijos sąnaudas ir rekomenduoti būdai, kaip sumažinti energijos suvartojimą, kad turtas būtų efektyvesnis. Pirmą kartą pristatytas 2007 m., kaip dabar panaikinto namų informacijos paketo dalis, energinio naudingumo įvertinimas yra būtinas Lietuvoje parduodamiems ar nuomojamiems nekilnojamojo turto objektams.

           Energinio naudingumo sertifikatą išduoda vidaus energijos vertintojai. Norėdami rasti geriausią savo EPC kainą, galite gauti pasiūlymą iš akredituoto ir DBS patikrinto vidaus energijos vertintojo. Net jei neketinate parduoti savo nekilnojamojo turto, energinio naudingumo sertifikatas gali parodyti jūsų namo energijos vartojimo efektyvumą ir nustatyti, kaip jį pagerinti, kad sutaupytumėte kuro sąskaitas. Energinio naudingumo sertifikatai įvertina namo energijos vartojimo efektyvumą ir poveikį aplinkai pagal skalę nuo A iki G, o „A“ reitingo namai yra efektyviausi. Jame taip pat pateikiami pasiūlymai, kaip pagerinti įvertinimą, o tai savo ruožtu sumažins poveikį aplinkai, nes sumažins anglies dvideginio išmetimą ir sutaupys namų savininkų išlaidas už kurą. Sertifikate bus nurodyta informacija apie nekilnojamąjį turtą, pavyzdžiui, jo vieta, amžius, dydis ir būklė, o į šiuos veiksnius bus atsižvelgta teikiant energijos taupymo rekomendacijas, kurios yra pritaikytos turtui.

             Energinio naudingumo sertifikavimo kaina svyruoja nuo 35.00 iki 120.00+PVM  eurų– nėra fiksuotų išlaidų, todėl verta palyginti kelių įmonių kainas. Norėdami gauti geriausią EPC kainą, įsitikinkite, kad įvertinimą atlikote tiesiogiai, o ne per nekilnojamojo turto agentą. Jūsų energinio naudingumo sertifikato kaina taip pat priklausys nuo kelių veiksnių, susijusių su jūsų nuosavybe, pavyzdžiui, nuo nuosavybės tipo ir miegamųjų kambarių skaičiaus. Jūsų nuosavybės vieta ir vietovė, kurioje gyvenate, taip pat gali turėti įtakos EPC kainai.

Facebook Comments