Knyga – penas ir kūnui ir sielai

knygu lentynos

Literatūra pilna lobių. Nors kai kurie žmonės net didžiuodamiesi teigia nemėgstantys skaityti, protingesnių asmenų jie paprotinami, jog skaityti verta. Knygose ne tik atrandama nuotykių. Tai ne tik poilsis šiltą vasaros dieną gulint hamake. Iš tiesų knygų skaitymas leidžia atsipūsti, tačiau tuo pat metu gaunama daugybė informacijos, išgyvenamos įvairios mintys. Tie literatūros kūriniai, kurių turinyje randami lobiai, neretai įgauna populiariausių knygų statusą.

Populiariausios knygos peržengia visas ribas. Joms negalioja laikas. Joms nesvarbu tautybė ar kilmė. Jos sulaužo standartus ir pakeri gausybes žmonių. Populiariausios knygos nedulka lentynose. Joms nėra kada rinkti dulkių. Jei kaip pavyzdį paimtume biblioteką, suprastume, jog pripažinti kūriniai, vos grąžinti, neilgai trukus keliauja į naujus namus. Čia knyga vėl perskaitoma ir atiduodama. Vyksta užburtas ratas, kurio dėka peno sielai ir protui gauna daugiau žmonių.

Jei populiarumas suvokiamas per parduotų kopijų skaičiaus prizmę, tuomet galima pateikti visų laikų pačių pačiausias knygas. Populiariausios knygos turi savo „karalienę“. Tai Biblija. Ją sudaro Senasis ir Naujasis Testamentas. Daug pasakoti apie ją nėra tikslo, kadangi kiekvienas puikiai žino, kas tai per knyga. Parduotų kopijų skaičius – 3,9 milijardai.

Kiek neįprasta, jog tarp populiariausių knygų yra ir Mao Dze Dongo (Kinijos Liaudies Respublikos pirmininko) kalbų citatos. Pasaulyje šios knygos pavadinimas kitoks – „Maža raudona knyga“. Knyga vertinta prieštaringai. Turbūt dėl maištingos savo dvasios rado kelią į 820 milijonų žmonių lentynas.

Populiariausios knygos sosto neužima, tačiau net ant trečiojo laiptelio stovi knygų serija apie Harį Poterį. Septynios J. K. Rowling apysakų dalys sulaukė didžiulio dėmesio, parduota net 400 milijonų knygos kopijų.

Ketvirtoje vietoje yra J. R. R. Tolkien‘o „Žiedų valdovo“ trilogija. Parduota 103 milijonai kopijų.

Penktąją poziciją užėmęs „Alchemikas“. Ši P. Coelho knga parduota 65 milijonus kartų. Be to, šis romanas su pasakos bruožais yra rekordininkas – jis išverstas net į 71 kalbą.

Populiariausios knygos yra skirtingų tautybių autorių, parašytos skirtingais laikais. Skirtingi ir žanrai, nevienodas stilius. Tai tik patvirtina, jog gera knyga neturi ribų ir kiekvienas gali išsirinkti pagal savo poreikius.

Facebook Comments