Patarimai dengiant stogą

Stogas yra ne tik apsauga nuo lietaus ir sniego – tai ir matomas kiekvienų namų elementas. Kuo dengti stogą, kad geriausiai apsaugotume visus namų ūkio narius? Atsakymas daugiausia priklauso nuo jo tipo ir nuolydžio laipsnio.

Stogo danga – pagrindinė informacija ir patarimai

Stogo danga pirmiausia turi būti sandari. Šio principo laikosi daug žmonių, kurie statosi ar atnaujina savo namus. Tačiau prieš nuspręsdami, kuo dengti stogą, atsižvelkite ir į kitus aspektus. Būtent naudojamos medžiagos tipas lemia, pavyzdžiui, namo šildymo laipsnį, šilumos mainus, taip pat estetinius klausimus ir kiekvienas jų yra vienodai svarbus.

Kuo galima dengti stogą? Yra daug galimybių. Rinkoje rasite daugybę skirtingų medžiagų, jas apžvelgti galite: stogulinija.lt. Vos jos turi savo pliusų ir minusų. Tačiau jei norite priimti geriausią sprendimą, prisiminkite vieną taisyklę – stogo danga priklauso nuo konstrukcijos tipo. Ką tai reiškia? Gautam efektui įtakos turi stogo kampas, taip pat forma ir struktūra. Todėl net ir geriausia medžiaga negali efektyviai apsaugoti pastato, jei ji nepritaikyta prie stogo tipo.

Lemiami veiksniai renkantis medžiagą yra stogo forma (plokščias arba nuožulnus, sudėtingas ar paprastas) ir santvaros struktūra (gležna ar vientisa). Projektavimo etape daug lengviau pasirinkti stogo dangą.

Problema iškyla modernizuojant pastatą. Naudojama stogo konstrukcija žymiai apriboja pasirinkimą iki konkrečios medžiagų grupės. Kai kuriose situacijose modernizavimo apimtis gali būti išplėsta, tačiau dažniausiai bus pigiau naudoti medžiagą, skirtą konkrečiam stogo tipui.

Kuo dengti stogą – santrauka

 

Jei stogo nesimato (pvz., plokščia konstrukcija namo fone neišsiskiria), dėl estetikos nerimauti nereikia. Rinkitės patvarų ir ekonomišką sprendimą. Kita vertus, jei stogas yra matomas elementas (pvz., nuožulni konstrukcija), uždenkite jį tokia medžiaga, kuri nebus pažeista nei lietaus, nei sniego, nei saulės, taip pat atrodys patraukliai.

Taip pat nepamirškite, kad svarbus veiksnys stogo dangos atveju yra svoris – santvara atlaikys tam tikrą apkrovą, kitaip gali įvykti tragedija. Visada atsižvelkite į medžiagos svorį vienam kvadratiniam metrui stogo.

Facebook Comments