Kaip atliekamas dantų kanalų gydymas?

Dantų šaknų kanalų gydymas (arba endodontinis gydymas ), būtinas, kai ilgai negydomas kariesas sukelia pulpitą. Šiuolaikinės endodontijos teikiamų galimybių dėka galima gydyti anksčiau šalinimui pasmerktų dantų šaknų kanalus. Evadenta dantų kanalų gydymas Klaipėdoje yra labai populiari procedūra, pažvelkime į jos ypatumus.

Kas yra šaknų kanalų gydymas?

Endodontija kilusi iš dviejų graikų kalbos žodžių – „endo-viduje“ ir „odont-dantis“. Norint tiksliai suprasti, kas yra dantų šaknų kanalų gydymas , verta iš anksto šiek tiek išmanyti danties anatomiją.

Danties centre, tiesiai po emaliu, yra kietas dentino sluoksnis. Po dentinu, savo ruožtu, yra: pulpos kamera ir kanalai, užpildyti gausiai inervuota ir vaskuliarizuota pulpa (kraujagyslės ir jungiamasis audinys). Dažniausiai tai yra vainikinė danties pulpos dalis, kurią užkrečia bakterijos iš karieso ertmės. Pulpos uždegimas gali būti skausmingas.

Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontinis) – tai kruopštus kanalų paruošimas ir valymas nuo užkrėstos pulpos, naudojant specialias priemones. Po valymo ir apdorojimo kanalai užpildomi skysta gutaperča. Visa tai tam, kad apsaugotų dantį nuo pašalinimo ir taip žymiai pailgintų jo gyvenimą.

Kada reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas?

Dantų šaknų kanalų gydymas būtinas, kai danties pulpa, t. y. danties viduje esantis nervas ir kraujagyslės yra negrįžtamo uždegimo būsenoje. Dažniausiai uždegimas atsiranda dėl negydyto karieso. Dantų šaknų kanalų gydymas taip pat yra alternatyva danties šalinimui tokiais atvejais kaip: įtrūkimai ar lūžiai, atliekamos daugkartinės danties gydymo procedūros, išsivysto anaerobinės bakterijos ar pažengęs danties šaknis supančių audinių (periapikinių audinių) uždegimas. Endodontinės procedūros gali būti atliekamos tiek vaikams, tiek suaugusiems pacientams.

Kokie yra dantų pulpos ligų simptomai?

  • nuobodus ar aštrus danties skausmas;
  • ilgalaikis padidėjęs jautrumas karščiui ir šalčiui;
  • didėjantis danties skausmas palietus;
  • danties spalvos pakitimas;
  • padidėjimas;
  • skausmas aplink dantį esančiuose audiniuose.
Facebook Comments