Masažo nauda gydant periferinę neuropatiją

Periferine neuropatija

Pagrindinis masažo terapijos tikslas yra pagerinti bendrą žmogaus sveikatą ir savijautą. Ir nors masažas paprastai nebūna pagrindinė tam tikrų ligų gydymo priemonė, vis dėlto daugeliu atveju masažo terapija yra rekomenduojama kaip veiksmingo gydymo plano dalis.

Šiandien sveikatos gerinimui, skausmo ir įtampos mažinimui bei viso kūno atpalaidavimui yra pasitelkiama labai daug skirtingų masažo technikų, kurios taip pat padeda apsisaugoti nuo fizinių traumų, atstato imuninės sistemos veiklą, sumažina stresą, nerimą, depresiją ir prisideda prie geresnės bendros savijautos.

Periferinė neuropatija ir svarbūs masažo privalumai

Periferinė neuropatija – tai neurologinis sutrikimas, kuris išsivysto dėl periferinės nervų sistemos pažeidimų. Periferinės neuropatijos atveju gali sutrikti jutimai, organų veikla ir judėjimas – tai priklauso nuo pažeisto nervo. Ji gali būti tiek lėtinė, tiek ir ūminė.

Sergant neuropatija galima susidurti su didelį skausmą keliančiais raumenų spazmai, raumenų tvinkčiojimu ir jų funkcijos praradimu, neigiamais odos, nagų ir plaukų pokyčiais bei kaulo degeneracija. Be to, gali sutrikti ir motoriniai bei judinamieji nervai, tokiu būdu nulemiant raumenų silpnumą ir pusiausvyros sutrikimus. Tuo tarpu, jei sutrinka jutiminiai nervai, žmogus praranda lietimo ir vibracijos pojūčius, sutrinka kūno temperatūra, gali pasireikšti dilgčiojantis ir deginantis skausmas, padidėti odos jautrumas. Jei sutrinka vidaus organus inervuojantys nervai, žmogus gali susidurti ir su sutrikusiu kraujo spaudimu, šlapimo nelaikymu ar širdies veiklos sutrikimais.

Kai kurių atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad sergant periferine neuropatija masažo terapija gali padėti:

  • Sumažinti apatinės nugaros dalies skausmus ir pagerinti judesių amplitudę;
  • Sumažinti depresiją ir nerimą;
  • Sustiprinti imunitetą, paskatinant limfos tekėjimą;
  • Padėti gydant sportines traumas;
  • Pagerinti odos būklę;
  • Padidinti sąnarių lankstumą;
  • Pagerinti kraujotaką į audinius ir vidaus organus, aprūpinant juos deguonimi ir būtinomis maistingosiomis medžiagomis;
  • Sumažinti paresteziją ir raumenų skausmus;
  • Sumažinti spazmus ir mėšlungį;
  • Paskatinti endorfinų (amino rūgščių, kurios veikia kaip natūralus mūsų organizmo skausmo malšintojas) išskyrimą;
  • Padėti sergant artritu;
  • Sumažinti galvos skausmus.

Atlikti tyrimai taip pat rodo, kad masažas gali būti veiksminga priemonė siekiant:

  • Sumažinti nerimą;
  • Pagerinti miego kokybę;
  • Padidinti energijos lygį;
  • Pagerinti koncentraciją;
  • Pagerinti kraujotaką;
  • Sumažinti išsekimą.

Skirtingos masažo rūšys

Egzistuoja daugybė skirtingų masažo rūšių, kurios gali palengvinti įvairių sveikatos sutrikimų ir ligų sukeliamus simptomus. Keletas iš jų yra:

Aromaterapinis masažas

Daugybė eterinių aliejų, kurie yra gaminami iš augalų, žolelių, gėlių ir šaknų, pasižymi įvairiomis terapinėmis savybėmis. Aromaterapijos metu naudojami įvairūs eteriniai aliejai, kurių pagalba siekiama vienokio ar kitokio poveikio, pvz., levandų eterinis atliejus gali padėti lengviau nusiraminti ir atsipalaiduoti. Kai aromaterapija yra derinama kartu su masažu, masažo suteikiama nauda gali tapti dar didesnė, o masažo terapijos metu patiriami pojūčiai dar malonesni.

Keli eterinio aliejaus lašai gali būti įlašinami į masažinį kremą ar aliejų, o tuomet naudojami masažuojant kūną. Profesionalūs aromaterapijos specialistai taip pat maišo skirtingus eterinius aliejus tam, kad galėtų veiksmingiau gydyti tam tikras ligas. Tačiau būtina atminti, kad eterinius aliejus masažo metu turėtų naudoti tik patyrę šios srities specialistai, kadangi priešingu atveju kai kurių eterinių aliejų sumaišymas gali būti netgi kenksmingas žmogaus sveikatai ir nudeginti odą.

Jungiamojo audinio masažas

Jungiamojo audinio masažas yra panašus į miofascialinį atpalaidavimą, nes jo metu masažuojami ir kūno minkštieji audiniai, tokiu būdu sumažinti skausmą, įtampą ir diskomfortą. Pagrindinė jungiamojo audinio masažo idėja remiasi tuo, jog apribojimai tam tikroje kūno vietoje neigiamai paveikia kitas kūno vietas. Šią masažo techniką pasitelkiantys masažuotojai savo rankų pirštais masažuoja jungiamąjį audinį ir pasitelkia tempimo glostomuosius judesius tam, kad prailgintų masažuojamą vietą. Pastarosios masažo technikos pagalba sumažinamas juntamas skausmas, sumažinama įtampa, padidinamas mobilumas ir sumažinamas stresas.

Giliųjų audinių masažas

Giliųjų audinių masažo metu yra pasitelkiami lėti glostomieji judesiai, tiesioginis spaudimas arba trynimas aplink raumenų skaidulas naudojant pirštus, nykščius arba alkūnes. Giliųjų audinių masažas yra skirtas giliai masažuoti raumenis ir jungiamuosius audinius, tokiu būdu sumažinant lėtinį skausmą. Šio masažo tikslas yra pasiekti minkštuosius audinius, kurie yra po raumenų paviršiumi.

Giliųjų audinių masažą privalo atlikti tik patyrę ir puikiai žmogaus anatomiją išmanantys masažo specialistai, kadangi priešingu atveju galima padaryti daugiau žalos nei sulaukti naudos. Ši masažo technika yra labai naudinga gydant lėtinius skausmus, uždegimus ir traumas.

Limfodrenažinis masažas

Limfodrenažinį masažą sukūrė prancūzų gydytojas Bruno Chikly. Limfodrenažinio masažo metu yra naudojami lengvi, ritmiški glostomieji judesiai, kurių pagalba padedama pagerinti limfinės sistemos veiklą. Limfinė sistema yra labai svarbi kiekvieno iš mūsų organizmui, o viena iš labai svarbių jos paskirčių – tai toksinų ir kitų kenksmingų medžiagų pašalinimas iš organizmo, tokiu būdu pagerinant imuninės sistemos veiklą ir sustiprinant žmogaus imunitetą. Kai limfos tekėjimas sutrinka, tam tikrose kūno vietose gali imti kauptis limfos sankaupos, sukeliant įvairias sveikatos problemas, tokias kaip uždegimai, edema ar neuropatija.

Limfodrenažinis masažas padeda atstatyti tinkamą limfos tekėjimą, pasitelkiant atitinkamas masažo metodikas, kurių pagalba pašalinamos limfos sankaupos skirtingose kūno vietose ir pagerinama limfinės sistemos veikla.

Daugiau informacijos apie limfodrenažinį masažą: http://www.masazuotojas.lt/limfodrenazinis-masazas-vilniuje/

Gydomasis masažas

Gydomojo masažo specialistai turi daug žinių apie įvairias patologijas, ligas, sveikatos sutrikimus ir traumas bei specifines masažo technikas, kurių pagalba galima veiksmingai prisidėti prie konkrečių ligų gydymo. Gydomojo masažo specialistai paprastai atlieka masažą, kuris pacientui būna rekomenduotas jo gydytojo.

Neuromuskulinė terapija

Neuromuskulinės terapijos metu masažuojami specifiniai raumenys, tokiu būdu pagerinant kraujotaką, atpalaiduojant susiformavusius raumenų įtampos mazgus ir sumažinant nervų spaudimą bei skausmą. Neuromuskulinė terapija yra taškinio masažo pogrupis. Šio masažo metu koncentruotas spaudimas pirštais yra nukreipiamas į taškus, kurie padeda sumažinti raumenų skausmą.

Sportinis masažas

Sportinis masažas yra tiek prevencinis, tiek ir terapinis. Sportinio masažo terapija yra labai dažnai pasitelkiama sportininkų prieš treniruotes ir po jų bei ruošiantis varžyboms arba po įvykusių varžybų. Tokiu būdu gali būti sumažinama galimų sportinių traumų rizika. Tačiau taip pat sportinis masažas yra dažna pagalbinė priemonė po įvykusių sportinių traumų, tokiu būdu paspartinant gijimo procesą, padidinant lankstumą, judesių amplitudę, sumažinant juntamus skausmus ir įtampą bei pagerinant tolimesnius sportinius rezultatus.

PLAČIAU: Sportinis masažas Vilniuje.

Švediškas masažas

Švediškas masažas yra priskiriamas prie pačių populiariausių masažo rūšių. Švedišką masažą sudaro penkių bazinių masažinių spaudimų kombinacija, susitelkiant į raumenis ir jungiamuosius audinius bei pagerinant kraujotaką, atpalaiduojant, sumažinant skausmą ir pagerinant bendrą sveikatą bei savijautą.

Pasitarkite su savo gydytoju

Nepaisant daugybės išvardintų masažo privalumų, masažo terapija nėra skirta pakeisti tradicinius gydymo metodus. Todėl jei jūs sergate periferine neuropatija, visų pirma turėtumėte pasitarti su savo gydytoju ir išsiaiškinti ar masažas jūsų sveikatos būklės atveju galėtų būti įtrauktas į jums numatytą gydymo planą.

Facebook Comments