Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Mažos erdvės būstas: kokius sprendimus siūlo baldų gamyba?

baldų gamyba

baldų gamybaBesikeičiantys gyventojų įpročiai ragina kurti mažos erdvės būstus, pritaikytus didmiesčių gyventojams, studentams ir nedidelėms šeimoms. Didžiausi mažo būsto privalumai – praktiškos įsigijimo ar nuomos kainos, nedideli mokesčiai ir nesudėtinga priežiūra. Tiesa, mažos erdvės įrengimas reikalauja daug išmonės ir vargo. Įrengiant nedidelį butą, būtina atkreipti dėmesį į baldų funkcionalumą, spalvų paletę ir svarbiausius gyvenamosios erdvės atributus. Geriausius sprendimus mažai erdvei siūlo individualių baldų gamyba, prisitaikanti prie įvairiausių architektūrinių sprendimų.

Spintos

Vertinant baldų išdėstymą, daugiausiai sunkumų kyla dėl drabužių ir daiktų laikymo spintų. Atsisakykite nedidelių spintelių, kurios neišnaudos visos patalpos erdvės ir saugos palyginus nedidelį kiekį jūsų daiktų. Geriausias sprendimas – sieninės spintos slankiojančiomis durimis. Žinoma, tokiai spintai būtinas išankstinis architektūrinis pasirengimas. Jei esate priversti atsisakyti minėtosios kategorijos baldo, rinkitės kampinę spintelę, siekiančią lubas. Tokia spinta užims nedidelį plotą, tačiau pasiūlys erdvų sprendimą daiktų laikymui. Individualių baldų gamyba sukurs konkrečiam interjerui derantį ir visus jūsų lūkesčius atitinkantį spintos modelį, žavintį ne tik savo funkcionalumu, bet ir estetinėmis savybėmis.

Daugiafunkciai gaminiai

Ieškodami baldų, įvertinkite jų daugiafunkciškumą. Nepamirškite, kad mažoje erdvėje kiekvienas gaminys turi atlikti savo paskirtį. Venkite dekoratyvių, tačiau tikslingai nenaudojamų baldų, pvz., sofą keiskite sofa-lova, kurią galėsite naudoti ir kaip svetainės puošmeną, ir kaip lovą, priimdami svečius. Rinkitės išskleidžiamus stalus, kurie dienos metu gali būti naudojami kaip nedideli kavos staliukai, o vakarienės metu virsti plačiu stalu, suburiančiu visą šeimą. Jei mėgstate gaminti, pagalvokite apie kilnojamą stalviršį.

Veidrodžiai

Vienas svarbiausių mažos erdvės aksesuarų – dideli veidrodžiai, atspindintys šviesą ir optiškai didinantys pačią mažiausią gyvenamąją patalpą. Veidrodžiai tiks tiek gerai apšviestoms patalpoms, t. y. kambariams, į kuriuos patenka daug natūralios saulės šviesos, tiek tamsiai gyvenamajai erdvei. Jei kambaryje neturite pakankamai vietos pastatomam aksesuarui, baldų gamyba siūlo itin praktišką sprendimą – veidrodžiais dekoruokite spintas ir atviras lentynas.

Palangė ir užuolaidos

Planuojant mažos erdvės būstą, skirkite ypatingą dėmesį palangėms ir užuolaidoms. Jei yra galimybė, įsirenkite plačias palanges, ant kurių galėsite sudėti įvairius daiktus, pvz., virtuvėje – vaisius, stiklines ir vazeles, svetainėje – knygas ir nuotraukų rėmelius. Interjero specialistai primena, kad plati palangė gali virsti jaukia poilsio ar skaitymo vieta, jei čia sudėsite minkštas pagalvėles. Pagalvokite apie užuolaidų audinį. Atsisakykite storų naktinių užuolaidų, kurios vizualiai sumažins aplinką. Rinkitės šviesių audinių lengvas dienines užuolaidėles. Jei pageidaujate patalpą apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, rinkitės žaliuzes. Geriausias sprendimas – vertikalių žaliuzių sistema.