Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Atostogos Kipro saloje

 

Kipro kurortaiKipro sala – gana tolimas Viduržemio kampelis. Sala yra rytinėje šios jūros dalyje, į pietus nuo Turkijos krantų. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo tolima ir sunkiai pasiekiama, taip nėra. Pigios avialinijų sujungia Kipro miestą Pafosą su Lietuva vos kelių valandų skrydžiu, dažnai tekainuojančiu vos keliasdešimt eurų. Tai viena priežasčių, dėl ko Kipras taip mėgstamas Lietuvos poilsiautojų.

Pafosas – turistų centras Kipre. Miestas įsikūręs pietvakarinėje salos dalyje, jūros pakrantėje. Kadaise buvęs žvejų kaimeliu, dabar išaugęs į gana tradicinį kurortinį miestą. Miesto pašonėje šliejasi tarptautinis oro uostas, kuriame tūpia pamėgtieji Ryanair lėktuvai, įvairiose miesto dalyse gausu viešbučių ir net jų kompleksų. Pajūrio zonoje įrengti pasivaikščiojimų takai, gausu kavinių bei restoranų. Paplūdimiuose galima išsinuomoti gultą su skėčiu, galima rasti dušą. Vasaros metu, kuomet vanduo lepina savo šiluma, paplūdimiuose gausu įvairių vandens pramogų siūlytojų. Gana tradicinis kurorto vaizdas, geru oru užtikrintas tikrai puikų pasyvų poilsį.

Pafosas – senas miestas, turintis ir nedilelį senamiestį, ir įdomių archeologinių bei istorinių objektų įvairiose miesto vietose bei užmiestyje. Čia populiaru aplankyti karalių kapus – uolose išskaptuotus urvus, kuriuose buvo laidojama. Yra Bizantijos laikų mozaikų parkas, kuriame iš smulkių apdirbtų uolienos gabaliukų sudėlioti įvairūs piešiniai ir paveikslai. Bandant įsivaizduoti, kiek laiko ir pastangų reikia tokiam darbui, tai tikrai kelia žavesį. Be to, parkas iš tiesų nemažas, jame galima nesunkiai praklaidžioti kelias valandas. Čia, tarsi netyčia, mėtosi ir senovinių statinių liekanos – pastatų dalys, didžiulės plytos ir daug įvairių kolonų bei jų nuolaužų.

Atskridus į Pafosą, dažnai šiuo miestu neapsiribojama. Kipro sala yra patogi pažinimui keliaujant automobilį. Tiek oro uoste, tiek ir kai kur mieste galima nesunkiai ir gana nebrangiai išsinuomoti automobilį ir patiems pakeliauti po Kipro salą. Tiesa, dažniausiai – po pietvakarinę jos dalį, nes šiaurė yra okupuota turkų. Nors pasienis didelių nesklandumų kaip ir nesukelia, tereikia turėti pasą, bet vis tik daugelį keliautojų ir tai atbaido. Tačiau yra ką pamatyti ir Kiprui priklausančioje salos dalyje. Populiaru užsukti į saloje esančius kalnus, pasigrožėti vaizdai iš aukštai. Taip pat verta aplankyti ir daugiau pakrantės miestų. Įvairiose vietose esantys Kipro kurortai ne ką mažiau verti dėmesio nei pamėgtasis Pafosas. Larnaka, Aja Napa, nors ir vadinami kurortais, jau kiek skiriasi nuo Pafoso – vis tik miestai mažesni, labiau autentiški, čia daugiau ir tradiciniais amatais užsiimančių gyventojų, daugiau viešbučių, įrengtų senuose pastatuose o ne naujuose šiuolaikiniuose blokiniuose daugiaaukščiuose. Taigi, pajusti kitokiai Kipro dvasiai, tikrai verta užsukti ir į kitus Kipro kurortus. Galima tą padaryti ir vietiniais autobusais, nebūtinai nuomotis automobilį. Kipras išties gan patogus keliauti viešuoju transportu, tereikia iš anksto žinoti grafikus ir susirasti nakvynę skirtingose salos dalyse.

Facebook Comments