Kontaktinių lęšių parinkimas su optometristu

Norint turėti sveikas akis ir užkirsti kelią bet kokioms galimoms ligoms pas akių gydytoją rekomenduojama apsilankyti bent kartą per metus. Kai kitą kartą susitiksite su savo okulistu, jis patikrins jūsų akių stiprumą, bei nuodugniai apžiūrės akis dėl galimų sutrikimų.

Nepamirškite pasakyti savo daktarui jeigu planuojate pradėti nešioti kontaktinius lęšius, nes tuomet gydytojas atliks papildomus tyrimus, kurie reikalingi norint užtikrinti, jog kontaktiniai lęšiai tikrai tiks jūsų akims.

Po akių patikrinimo, optometristas rekomenduos jums tam tikro tipo kontaktinius lęšius. Daugumai yra rekomenduojami minkšti kontaktiniai lęšiai, vienadiniai arba mėnesinio nešiojimo. Be abejonės jūsų gydytojas pasitars su jumis dėl lęšių nešiojimo rėžimo, bei pasiūlys išbandyti tam tikro brando lęšius.

Apžiūros metu jūs būsite apmokyti, kaip taisyklingai įsidėti ir išsiimti lęšius. Taip pat bus paaiškinta ir apie lęšių priežiūrą. Gydytojas gali jums duoti demo lęšius ir leisti paties įsidėti bei išsiimti su jo priežiūra. Labai svarbu, jog laikytumėtės tikslių gydytojo nurodymų.

Galite būti paprašyti po dviejų savaičių pasirodyti pakartotinei apžiūrai su kontaktiniais lęšiais. Apžiūros metu optometristas įsitikins, kad parinkti lęšiai tikrai jums tinka ir kad nėra jokio galimo šalutinio poveikio.

Kuo skiriasi akinių receptas nuo kontaktinių lęšių recepto?

Dažniausiai akinių recepte dioptrijos būna nurodytos didesnės nei lęšių recepte, nes lęšiai koreguoja regėjimą ant akies, o akiniai koreguoja per atstumą nuo akies. Akiniai dažniausiai būna nutolę per 12 milimetrų.

Kokie dar parametrai turėtų būti nurodyti lęšių recepte?

Lęšių recepte dar turėtų būti nurodyta bazinė kreivė bei diametras. O jeigu jums reikia koreguoti astigmatizmą, tuomet toriniams lęšiams reikalinga nurodyti cilindrą bei ašį. Multifokalinių lęšių receptas papildomai turėtų nurodyti adadacijos dydį. Norint nešioti spalvotus kontaktinius lęšius  jokių papildomų parametrų nurodyti nereikia.

Jeigu norite pasitikrinti regėjimą arba užsirašyti kontaktinių lęšių parinkimo konsultacijai, tą galite padaryti Kaune, Girstupio optikoje. Kontaktus rasite adresu: www.lesiukas.lt O jeigu jau turite lęšių receptą, tuomet kontaktinius lęšius galite įsigyti ir internetu.

Facebook Comments