Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kaip vyksta dantų protezavimo procesas

Dantų protezavimas

Pakanakamai dėmesio tinkamai dantų priežiūrai skiria toli gražu ne kiekvienas. Kad ir koks bebūtų varginantis šis procesas, dantų, tarpdančių bei liežuvio valymas – tai pagrindinės procedūros, kurios užtikrina mums nepriekaištingą šypseną. Tačiau, kad ir kiek skirtume dėmesio puikiai burnos higienai, kartais šių pastangų tiesiog nepakanka. Tinkama dantų priežiūra neapsaugo nuo nelaimingo atsitikimo, kurio metu galime pažeisti ar net visiškai prarasti turimus dantis.

Dantų protezavimas – tai labai populiari procedūra, kurios dėka prarastą dantį pakeičiame dirbtiniu protezu. Žala dantims gali būti visiškai netikėta. Tik dantų protezai padeda atstatyti natūraliai atrodančią šypsena bei atstatyti tinkamą burnos sveikatą. Net ir mažiausiai pastebimo danties praradimas kelia pavojų gretimų danų sveikatai ir net palaipsniui sukelia veido deformaciją. Nors dažniausiai ši procedūra yra atliekama pensininkams, dantų protezavimas yra labai svarbus kiekvienam žmogui. Net jei prarastas dantis nesukelia jokio diskomforto, laikui bėgant šie pažeidimai gali tapti dantų bei dantenų ligų priežastimi. Jei dėl ligų komplikacijų arba netikėto sužeidimo praradote vieną ar kelis dantis, dantų protezavimas padės jums atstatyti taisyklingą šypseną bei sukandimą ir galėsite toliau gyventi pilnavertį gyvenimą. Jei manote, kad jums reikalingi dantų protezai, nedvejokite ir pasidomėkite šia procedūra.

Prieš atliekant dantų protezavimą reikia įvertinti burnos sveikatai padarytus pažeidimus. Jūsų protezų pasirinkimas stipriai priklausys nuo poreikių bei finansinių galimybių. Prieš atliekant šią procedūrą turėsite pasirinkti tarp fiksuotų ir išimamų protezų. Fiksuotas protezas, dažniausiai naudojamas vieno danties atstatymui, yra pritvirtinamas prie dirbtinės danties šaknies – titaninio sraigtelio, įsukamo prarasto danties plote.

Patys geidžiamiausi, tačiau brangiausi protezai – tai keramikiniai vainikėliai. Savo išvaizda jie yra beveik identiški natūraliam dančiui. Jų dėka pacientai atkuria nepriekaištingą šypseną, kurią atskirti nuo sveikos yra beveik neįmanoma. Jei turėti pakankamai lėšų, būtinai pasirinkite keramikinius vainikėlius. Jie ne tik pataisys dantų sveikatą, bet ir atkurs natūraliai atrodančią šypseną.

Jei negalite sau leisti brangiausių, tačiau geriausiai dantų išvaizdą atkartojančių protezų, sekantis geriausias variantas yra lieti vainikėliai. Nors jų išvaizda yra kitokia nei natūralaus danties, ši alternatyva yra daug patogesnė protezuojant krūminius dantis. Net jei galite sau leisti keramikinius vainikėlius, nematomų dantų protezavimui daug labiau apsimoka rinktis lietus vainikėlius.

Dantų plokštelės – tai patys populiariausi dantų protezai. Juos beveik išskirtinai naudoja tik senyvo amžiaus žmonės, norintys pakeisti daug ar net visus prarastus dantis. Taip pat šios plokštelės turi specialius kabliukus. Juos prikabinus prie dar sveikų likusių dantų suteiksite protezams stabilumo.

Dantų protezavimas yra puikus būdas pataisyti dantų išvaizdą ir sveikatą, tačiau jūsų dantys bus sveiki tik tada jei akylai juos saugosite. Kartais išvengti nelaimės yra paprasčiausiai neįmanoma, bet pasistenkite minimalizuoti pavojaus riziką, nes dantų protezavimo kainos yra išties nemažos. Pasistenkite nesivelti į muštynes, o aktyviai sportuojant naudokite dantų kapas. Atsarga gėdos nedaro, o dantų protezų kainos yra didelės, tačiau jei išvengti nelaimės paprasčiausiai nepavyko, nedvejokite ir užsirašykite odontologo konsultacijai dėl protezavimo.

Daugiau apie dantų protezavimą rasite puslapyje https://sypsenosakademija.lt/dantu-protezavimas/.

Facebook Comments