Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kokiu būdu atgauti skolą iš fizinio asmens?

Finansiniai įsiskolinimai yra labai nemalonūs abiem pusėms, tiek tam kuris yra skolingas, tiek tam, kuris paskolino pinigus. Dažnai tai būna viena iš konfliktų priežasčių, kurie perauga į žymiai rimtesnius, kurie persikelia ne tik į antstolių rankas, bet ir į teismo salę.

Tad pirmas dalykas, ką reiktų žinoti pasiskolinus pinigus, tai rašytinis pasižadėjimas ar kitos formos dokumentas yra privalomas! Jamereiktų nurodyti visą pagrindinę informaciją asmens vardą ir pavardę, asmens kodą, asmens tapatybės ar paso registracijos numerį, adresą ir datą bei vietą, kur sudaromas vadinamas „skolos raštelis“. Tokiame rašte turi aiškiai būti nurodoma pinigų suma, kuri yra skolinama. Reiktų ją parašyti ne tik skaičiais, bet ir žodžiais, be to nepamirškite nurodyti valiutos, kas labai aktualu jei paskola yra trumpalaikė. Taip pat reiktų nurodyti terminą iki kada yra įsipareigojama grąžinti skolą. Tada antra pusė taip pat supildo savo rekvizitus. Tuomet abipusiai reiktų jį pasirašyti. Toks dokumentas sudarytas tarp fizinių asmenų, turi juridinę teisę, bandant įrodyti skolos faktą, jei įvyksta teisinis ginčas.

Jei susidūrėte su situacija, kad skolos jums negrąžina, pasibaigus terminui ir niekaip nepavyksta taikiai susitarti su skolininku dėl jos grąžinimo ar skolos termino pratęsimo, tuomet rekomenduojama kreiptis į profesionalius tarpininkus – eskolos.lt.

Profesionalūs skolų išieškotojai gali perimti jūsų skolą įrodančius dokumentus: skolos raštelį, vekselį ar sutartį ir pradėti skolos išieškojimo procesą. Jis prasideda nuo kelių etapų: skolininko informavimo, raginant savanoriškai grąžinti skolą arba pranešti iki kada jis gali ją padengti; ikiteisminio proceso, siunčiant pranešimą visomis įmanomomis teisinėmis, įstatymų numatytomis priemonėmis; teisminio proceso, stengiantis surinkti kuo daugiau įrodymų, teisiniam ieškiniui ir skolos priteisimui; poteisinio proceso, siekiant banko sąskaitų ir turto arešto.

Facebook Comments