Kamino valymas. Ką turėtumėte žinoti, norėdami išvengti eksplotacijos problemų.

kamino valymas

Kamino valymas ir kaip tai atrodo

Kūrenant kietu kuru dūmtraukis ilgainiui apsineša suodžiais, kurios vieną dieną gali užsidegti. Net pats menkiausias kamino užsiteršimas suodžiais jau turi įtakos židinio ar krosnies tinkamam eksploatavimui. Dėl susikaupusių suodžių atsiranda grėsmė kilti gaisrui, apsinuodyti smalkėmis, krosnis pradeda labiau dūminti. Švarus kaminas pagerina trauką, apsaugo sienos konstrukciją duo greitesnio dūlėjimo. Kaminą priešgaisrinės tarnybos specialistai rekomenduoja valyti mažiausiai du kartus per metus, tačiau įprastai kurentant kietu kuru, užteka prasivalyti kartą per sezoną, t.y, metus.

Židinio eksplotaciją taip pat lemia ir ugniakuro konstrukcija. Kai kurie naujosios kartos modernūs židiniai turi specialias sistemas, kai židiniui intensyviai įsidegus, suodžių dalelės nuo stiklo sudega ir apsineša.

kaip yra valomas kaminas

Garai ir suodžiai nusėda ant kaminų sienelių kaip juodos smalingos nuosėdos. Daugiau nuosėdų lieka degant blogai išdžiūvusiai medienai. Nesudegusios kuro liekanos gali užsidegti ir tapti gaisro kamine priežastimi. Dėl to plytiniuose kaminuose atsiranda įtrūkimų, o esant vėjui ugnis gali patekti į plyšius kamine ir tapti gaisro namie priežastimi. Ypač gaisro pavojus kyla palėpių patalpose.

Kaip yra valomas kaminas?

Yra du pagrindiniai būdai, kaip galima išvalyti dūmtraukį, jų yra ir daugiau, tačiau privačių namų kaminų, metalinių dūmtraukių valymui naudojami šie:

Kamino valymas iš viršaus į apačią

Šis metodas naudojamas užsikėlus ant stogo. Įkišę valomąjį šepetį „katę” į kamino angą, nuvalomos vidinės kamino sienas pakeliant ir nuleidžiant šepetį. Pastarasis yra prijungtas prie lanksčių metalinių strypų, kurie yra visiškai mobilūs ir leidžia prailginti šepečio ilgį, kuomet reikia nusileisiti kuo žemiau kaminu. Daugelis žmonių teikia pirmenybę šiam metodui, nes po tokio valymo namuose suodžių patalpoje prisirenka mažiausiai, lengviau apsikuopti. Prieš pradedant valyti uždaroma žinidio sklendė, tarpai tarp stiklo izoliuojami lipnia juosta.

kamino valymas

Kaminų valymas iš apačios į viršų

Šis metodas yra praktiškai identiškas ką tik aprašytam metodui, tik valoma iš apačios, palaipsniui didinant šepečio koto ilgį. Šis būdas yra ne toks „švarus”, tad valantysis būtinai turi turėti vaakuminį siurblį galintį našiai surinkti iškritusias dulkes bei suodžius. Taip pat prieš pradedant valyti reikia paprasčiausia plėvele apdengti šalia esančią erdvę. Tam tinka ir drėgnas audinys.

kaminų valymas

Profesionalus kamino valymas

Nesvarbu, ar nuspręstumete valyti kaminą pats, ar samdyti profesionalus, bet kuriuo atveju turite įsitikinti, jog darbas atliktas kokybiškai ir kruopščiai – turi būti pašalinti ne tik suodžiai ir dulkės, bet ir kreozotas, susidarantis ant kamino sienų reguliariai kurentant anglis, medieną. Kamino valymas yra svarbus procesas siekiant išvengti gaisrų namuose, pasirūpinkite savo ir savo šeimos sveikata!

Facebook Comments