Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Patarimai norintiems pirkti dujinį katilą

Dujinis šildymas – iki šiol vienas populiariausių ir mėgstamiausių gyventojų pasirinkimų, jei tik šalimais yra dujų įvadas ir yra galimybė jį įrengti. Iki šiol šildymas dujomis buvo labiausiai vertinamas dėl sąlyginai pigaus ir mažiausiai priežiūros reikalaujančio šildymo būdo.

Nors šiandien rinkoje jau yra kur kas novatoriškesnių sprendimų, kaip šilumos siurbliai ar geoterminis šildymas, tačiau jie yra gana brangi investicija. Tuo tarpu dujinis katilas yra žymiai pigesnis ir pasižymi paprastesniu montavimu. Dujiniam katilui nereikalinga katilinė, jį galima montuoti net virtuvėje ar koridoriuje, taip pat yra labai kompaktiškas ir užima nedaug vietos.

Gyvenamiesiems namams paprastai montuojami pakabinami dujų katilai, kuriems naudojamos gamtinės dujos. Jie gali būti kondensaciniai ir paprasti, montuojami vertikaliai arba horizontaliai, su integruotu arba atskirai jungiamu boileriu karšto vandens ruošimui. Priklausomai nuo individualių poreikių, taip pat gali būti montuojamas tik šildymui arba tik karšto vandens ruošimui skirtas įrenginys.

Renkantis dujinį katilą būtina atsižvelgti į tam tikrus poreikius – namo dydį, šilumos nuostolius, karšto vandens taškų skaičių namuose ir vandens poreikį. Čia svarbu įvertinti vonių, dušų ir namuose gyvenančių šeimos narių skaičių. Šie faktoriai yra svarbūs, norint išsirinkti tinkamo galingumo ir tipo įrenginį, kad būtų galima užtikrinti būtinuosius patalpų šildymo ir karšto vandens poreikius.

Dujinis katilas gali būti su momentiniu šildytuvu, kuris paprastai pajėgus užtikrinti 2-3 asmenų poreikius. Toks katilas puikiai tinka nedidelei šeimai arba vasarnamyje. 4-5 asmenų šeimai vertėtų rinktis atitinkamos talpos atskirai jungiamą boilerį arba katilą su įmontuotu greitaeigiu šildytuvu. Šis per itin trumpą laiką gali paruošti pakankamai didelį karšto vandens kiekį ir pilnai gali patenkinti 4-5 ir daugiau asmenų poreikius.

Facebook Comments