Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kaip veikia rekuperacinės sistemos?

Ir toliau augant naujos statybos mastams, auga ir efektyvių bei kokybiškų vėdinimo sistemų poreikis. Tuo pačiu vis daugiau žmonių neišvengiamai susiduria su klausimais apie tai, kam reikalinga rekuperacinė sistema ir kaip ji veikia.

Kam ji reikalinga, atsakymas yra labai paprastas – naujos statybos bei renovuoti namai yra itin sandarūs, todėl jiems būtinas efektyvus ir reguliarus vėdinimas. Kaip žinia, natūralus vėdinimas tikrai neatitinka šių kriterijų, o alternatyvų rekuperacinei sistemai šiuo metu nėra. Be to, naujos pasaulinės tendencijos diktuoja aukštus ekologinius standartus bei skatina kuo labiau sumažinti energetinių išteklių vartojimą.

Kyla klausimas, kaip ši priverstinė vėdinimo sistema prisideda prie energetinių išteklių mažinimo? Atsakant į klausimą, kaip veikia rekuperacinės sistemos, tuo pačiu sužinosite ir tai, kaip ji prisideda prie išteklių mažinimo. Taigi, rekuperacinė sistema, priklausomai nuo jos įrenginio tipo, veikia dvejopai – centralizuotai arba decentralizuotai. Centralizuota sistema – tai rekuperatorius su ortakių sistema, o decentralizuota – tai vėdinimas mini rekuperatoriais.

Pastarieji nėra tokie efektyvūs, todėl labiau rekomenduojami renovuotiems daugiabučiams arba kuomet namuose jau yra atlikta vidaus apdaila. Tuo tarpu naujos statybos namams vienareikšmiškai rekomenduojama rekuperacinė sistema su ortakiais.

Ortakių sistema suprojektuojama ir išvedžiojama taip, kad į tam tikras patalpas oras būtų paduodamas, o iš atitinkamų patalpų pašalinamas. Oro šalinimas paprastai vyksta iš virtuvės, vonios ir WC patalpų, o paduodamas į gyvenamąsias patalpas rekuperatoriaus pagalba.

Rekuperatorius yra tas įrenginys, kuriuo galima reguliuoti srautų intensyvumą, oro kiekį. O svarbiausias aspektas yra tas, kad paduodamas oras iš lauko yra pašildomas. Būtent tai yra energijos išteklių mažinimo esmė, kuri leidžia sumažinti ir šildymo išlaidas, kadangi oras pašildomas panaudojant dalį energijos, gautos šalinant šiltą orą iš patalpų.

Facebook Comments