Kaip įrengti mažą vonios kambarį

Projektuojant namus vonios kambariai dažnai būna pamirštami. Nors žmonės vonios kambaryje paprastai praleidžia daugiau laiko nei bet kuriame kitame kambaryje, tikėtina, kad daugelis niekada nesiims atnaujinti vonios kambario, nes paprasčiausiai neturi pakankamai vietos visiems reikalingiems ar norimiems daiktams. Be to, nėra prasmės mokėti papildomų pinigų ir praleisti valandų valandas valant dušą, jei vos tilpsite tarp mažų jo sienų. Tačiau, priešingai populiariam įsitikinimui, didesnis ne visada yra geresnis!

Vienas iš mažų vonios kambarių erdvės taupymo sprendimų – dušo kabina. Pastaruoju metu vietoj tradicinio dušo padėklo pasirinktas daug paprastesnis ir racionalesnis sprendimas – grindų plytelėmis suformuoti nuolydį. Po to tereikia išsirinkti kabiną arba sienelę, kad galėtumėte apsikloti nuo galvos iki kojų!

Siekdami dar labiau sutaupyti erdvę įsirengdami dušo kabiną, atkreipkite dėmesį į:

  • Norite sutaupyti vietos? Rinkitės dušo kabinas su stumdomomis arba į vidų sulankstomomis durimis.
  • Pusapvalės dušo kabinos yra vienos kompaktiškiausių, tačiau įsitikinkite, kad jos yra pakankamai erdvios.
  • Pasirinkite dušo kabiną su skaidraus stiklo sienelėmis. Tai ne tik užtikrins geresnį kainos ir kokybės santykį, bet ir padės padidinti erdvę jūsų naujajame vonios kambaryje!

Asimetrinės formos vonios – puiki alternatyva dušo kabinoms

Mažus vonios kambarius turintys žmonės pernelyg dažnai mano, kad dušas yra vienintelis jiems tinkamas sprendimas. Tačiau šiuolaikiniai gamintojai siūlo kampines arba asimetriškas vonias, kurios puikiai tilps į jūsų kambario erdvę, atitinkamai 140 cm ir 75 cm pločio.

Pakabinamas unitazas – puikus sprendimas ankštam vonios kambariui

Mažame vonios kambaryje sieniniai tualetai yra geriausias pasirinkimas. Šių klozetų bakeliai paslepiami sienose naudojant specialias po grindimis esančias sistemas, kad būtų išvengta bet kokių nereikalingų elementų, o priežiūra būtų paprastesnė nei bet kada anksčiau!

Patarimai kaip dekoruoti mažą vonios kambarį

Dekoruojant vonios kambarį reikia nepamiršti daugelio dalykų. Norite, kad vonios kambarys būtų funkcionalus ir nesijaustumėte klaustrofobiškai ar ankštai. Toliau pateikiame keletą patarimų, kaip mažus vonios kambarius paversti jaukesniais.

  • Jei norite, kad netvarkos nebūtų matyti, virš tualeto įrengkite lentynas, kurias galima paslėpti už žaliuzinių durelių, kad jos neužimtų grindų ploto (tik įsitikinkite, kad čia laikomi daiktai neturi nemalonaus kvapo)
  • Naudokite kelis vieno daikto egzempliorius, pavyzdžiui, dvi kriaukles, o ne vieną; tai padės išvengti grūsties, nes bus dvigubai daugiau ploto, skirto švarinimosi reikmėms
  • Išnaudokite vertikalią erdvę – prie lubų, kur yra rankšluosčiai, sumontuokite lentynas, arba, pavyzdžiui, įrengti vonios kambario spintelę su viršutinėje dalyje esančia vieta daiktams, kurių negalima laikyti prie grindų
  • Naudokite veidrodžius, kad vonios kambarys atrodytų didesnis ir šviesesnis
  • Rinkitės kontrastingų spalvų plyteles, kad sukurtumėte didesnės erdvės iliuziją. Pavyzdžiui, jei pasirenkate šviesiai mėlynas plyteles, pasirinkite tamsiai rudas skiedinio linijas, kad būtų lengviau matyti, kur baigiasi viena plytelė ir prasideda kita. Taip pat galite naudoti skirtingo dydžio vonios kambario įrangą, pavyzdžiui, mažas kriaukles šalia didelių vonių, nes tai padės sukurti vizualinį susidomėjimą
  • Įrenkite grindinį šildymą; jis sukuria jaukią aplinką, bet neužima vietos, nes nėra radiatorių.
Facebook Comments