Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kodėl naudinga automobilyje įsirengti parkavimo daviklius?

Automobilio parkavimas kai kuriais atvejais gali sukelti nemalonius pojūčius, ypatingai, jeigu vairuoti tik pradėjote. Šiais atvejais šiuolaikiniai automobiliai yra tikras išsigelbėjimas, kadangi juose yra įrengti parkavimo davikliai.

Tiesa, nors naujų automobilių mūsų gatvėse išties nemažai ir jų nuolatos daugėja, jais važinėja dar tikrai ne visi. Pastebima tendencija, kad pradedančiam vairuoti automobilį tėvai yra linkę pirkti šiek tiek senesnės kartos pigesnį automobilį, kol įgis pakankamai vairavimo įgūdžių. Tokiuose automobiliuose parkavimo daviklius rasime, deja, ne visada. O tokiais atvejais jie gali būti ypač reikalingi ir naudingi.

Apskritai, automobilių gatvėse nuolatos daugėja, natūralu, jog stovėjimo aikštelėse vietos tarsi „traukiasi“. Vadinamieji parktronikaituomet tampa dar labiau naudingi, nes jie palengvina parkavimą mieste ar siaurose aikštelėse. Tokiu būdu parkavimo davikliai padeda apsaugoti savo ir kitas transporto priemones nuo pažeidimų parkavimo metu.

Parkavimo davikliai gali būti kelių tipų – garsiniai, vizualiniai arba kombinuoti, montuojami priekyje ir gale. Priklausomai nuo poreikių ir finansinių galimybių įrengti vienus ar kitus daviklius galima bet kuriame automobilyje. Šių prietaisų veikimo principas yra tas pats – tiek vienas, tiek kitas apskaičiuoja atstumą iki kliūties ir perduoda signalą. Vienu atveju – tik garsinį, kitu – vaizdinį arba abu kartu.

Įrangą sudaro jutikliai, perduodantys signalą apie kliūtį, valdymo blokas, gaunantis signalą, bei garso ar vaizdo įtaisas.

Šie parkavimo įrenginiai neabejotinai palengvina vairuotojo parkavimą mieste, daugiabučio kieme, ypatingai kai yra tamsu arba sunku pajausti automobilio gabaritus. Pradedantiems vairuotojams – tai tobula pagalba, nors ir patyrusiems vairuotojams jie tikrai nekliudo. Parktronikų pagalba žymiai lengviau įprasti prie automobilio ir pajusti jo gabaritus. O tai labai svarbu pradedantiesiems vairuotojams arba persėdus iš mažo į didelį automobilį.

Facebook Comments