Kodėl karkasinis?

karkasiniai-namai
Planuojant įsigyti nuosavą būstą, pirma tenka rinktis tarp namo ir buto. Tarp autonomijos bei erdvės ir patogumo bei rūpesčių nebuvimo. Jei jau nugali nori turėti savo namą, džiaugtis savo kiemu, kyla dar vienas svarbus klausimas. Šiais laikais individualių namų statybos technologijų labai daug, reklamos – dar daugiau, tad pasirinkti tikrai nėra lengva. Pagrinde išskiriami trys individualių namų konstrukcijų tipai: mūriniai namai, rąstiniai namai bei karkasiniai namai. Rąstiniai namai nuo seno įprasti kaimuose, taip pat neįsivaizduojamos kitokios konstrukcijos pirtelės savo sklype prie ežero ar tvenkinio. Mūriniai namai daugiau paplitę tarp miestiečių, priemiesčiuose, nes vėl gi turbūt taip įprasta. Tuo tarpu karkasiniai namai Lietuvoje dar gana naujas dalykas, vis labiau populiarėjantis, nors vis dar keliantis abejonių.

Su rąstiniais bei mūriniais namais viskas aišku – turite tvirtas sienas, kurių joks vėjas nenupūs, stovės amžinai ir nekels jokių problemų. Tuomet mintis, kad gyvensite medinio karkaso statinyje, kurio sienų pagrindą sudarys mineralinė vata, kelia tikrai daug abejonių. Būtent tokia yra karkasinio namo konstrukcija. Pastatomas medinis „rėmas“ – karkasas, tarp jo dedama apšiltinimo medžiaga, iš išorės bei vidaus – vėjo, hidro izoliacinės plėveles, plokštės bei apdaila. Taigi medžiagų sienų atramai, palyginus su rąstiniais bei mūriniais namais, reikia žymiai mažiau, dėl to karkasinių namų ženkliai mažesnė kaina. Tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl renkamasi tokio tipo namai. Šiuolaikinės technologijos ir statybininkų patirtis (jei tik pasiseka pasisamdyti tikrai gera firmą) užtikrina tokio namo tvirtumą bei šilumos izoliaciją. Dažnai karkasinių namų pagrindu statomi pasyvūs namai – labai šilti, reikalaujantys minimalių išlaidų apšildymui žiemą.
Karkasiniai namai vakarų pasaulyje – įprastas dalykas. Jungtinėse valstijose, Vakarų Europoje, Skandinavijoje šio tipo namų dalis privačių namų sektoriuje sudaro daugiau nei puse visų namų. Pati statymo technologija skaičiuoja daugelio šimtmečių istoriją, nors dar kasmet yra tobulinama. Manantiems, kad namai be tikrų sienų yra šalti, pasakysime, kad tokio tipo konstrukcijos sėkmingai naudojamos namų statybai Skandinavijos šiaurėje, net už poliarinio rato. Lietuvoje tokių namų plitimą stabdo aklas nepasitikėjimas, tiesiog pripratimas prie tvirtų mūro ar storų rastų sienų. Pasirinkti ir turėti savo nuomonę – visada labai gerai, tiesiog nepamirškime apsvarstyti įvairiausių variantų, kurie galbūt padės ženkliai sutaupyti pinigų ir laiko bei pagerins gyvenimo kokybę.

Facebook Comments