Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Pasivaikščiojimas Madride

Madridas

Lietuvoje – vėlyvas ruduo. Tamsūs vakarai, ilgos naktys, nemalonus vėjas ir lietų keičianti šlapdriba. Naktimis – pirmosios snaigės ir plikledis. Tokiu oru labai norisi pabėgti kur šilta ir saulėta, Madridas Ispanijoje tam – puiki vieta. Ir savaitgaliui, ir savaitei, ir netgi mėnesiui čia keliaujama pailsėti ir pažinti naujos šalies, naujo miesto, naujos kultūros.

Keliaujant po svečias šalis bei svečius miestus, visai nebūtina turėti gero, kas dažniausiai reiškia brangaus, gido, nebūtina leisti pinigus įvairiausios pramogoms, kad pažinti ir pasimėgauti nauju miestu. Pasivaikščiojimas, tiesiog paprastas pasivaikščiojimas gali suteikti labai daug įspūdžių, kad pajustume kelionės pilnatvė, ir negraužtumėte savęs, o kodėl gi praleidote proga pagurkšnoti kavinutėje vietinio alaus už dvidešimt litų už bokalą ar suvalgyti kokį nors tradicinį patiekalą, taip pat labai brangų, ir išties net ne tokį jau ir tradicinį – juk vietose, kur valgai turistai, vietiniai yra gan reti svečiai.
Taigi siūlome tiesiog leistis į kelionę po Madridą pėsčiomis. Įprasta, kad traukos centras – senamiestis, Su savo aikšte, bažnyčių bokštais, rotuše, siaurom gatvelėm, suvenyrų parduotuvėlėm. Akį traukia seni pastatai, kadaise buvę tokie kasdieniški, o dabar turintys eksponatų, pasaulinio paveldo objektų ir panašų statusą. Senamiesčiu neapsiribokime, didinkime pasivaikščiojimų ratą ir stenkimės pamatyti tikrą madridiečių gyvenimą – miegamuosius rajonus, biurų pastatus, verslo centrus. Galbūt tokioje vietoje ir reiktų pietauti kelionėje, kad suprasti, kaip iš ties gyvena šių laikų Ispanai.
Visada įdomu pasivaikščioti po skirtingų tautų kvartalus su savo ypatybėmis. Šiuolaikiniam, neturistiniam mieste įdomūs ir vargingesni kvartalai, ir turtingųjų vilų rajonas, ir verslo centrų stiklo bei plieno derinių pastatai. Neapsiribokime lankytinais objektais, tvarkingai surašytais kelionių agentūrų bukletuose, pažvelkime į miestą plačiau. Pažvelkime ir į užmiestį, kur žmonės tenka vis tampriau bendradarbiauti su gamta, kuo toliau nuo miesto – tuo labiau į ją įsilieti. Visada kelionėse ištrūkti iš miesto lengviausia ir maloniausia paplūdimiu, bet mes Madride, čia ne Barselona su savo smėlėtom pakrantėm, čia jūros nėra. Bet yra akacijų krūmai, smėlis, uolos, dirbami laukai. Išties yra į ką pasidairyti.

Facebook Comments