Dantų protezavimas ant implantų
|Paparastai dantų protezavimas ant implantų atliekamas dviem etapais. Pirmoji dalis – chirurginė. Šio etapo metu pacientui sterilioje aplinkoje atlikama nejautra, tada atitinkamai įpjaunama gleivinė ir formuojamas antkaulio gleivinės lopas, jis užfiksuojamas siūlais. Tada specialiais instrumentais paruošiamas implanto guolis, o implantas įtvirtinamas į žandikaulio kaulą. Procedūra baigiama apsauginės gyjimo galvutės užsukimu ir gleivinės susiuvimu netirpiais siūlais. Apytiksliai po 10 dienų siūlai pašalinami. Tada įtvirtintam implantui leidžiama per 3-6 mėnesius įaugti į žandikaulio kaulą. Praėjus šiam laikotarpiui, pacientui vėl atliekama nejautra, kad būtų galima gleivinėje padaryti nedidelį pjūvį, tada buvusi implanto galvutė nusukama ir pakeičiama gleivinės formuotoju, o šis paliekamas burnoje 14-18 dienų.
Pacientui reikia žinoti, kad po implantavimo procedūros ne vėliau kaip po 10-14 dienų būtina atvykti pas gydytoją siūlų išėmimui. Per 1 mėnesį po implantavimo reikia pasidaryti dentalinę rentgeno nuotrauką ir pateikti implantavimą atlikusiam gydytojui ortopedui, kad jis įvertintų paciento burnos situaciją. Praėjus ne daugiau kaip 4-6 mėnesiams po implantavimo reikia vykti pas gydytoją ortopedą, kad šis atliktų antrojo etapo darbus.
Antrasis dantų protezavimo ant implantų etapas – ortopedinis rekonstrukcinis. Jis prasideda po 2-3 savaičių nuo gleivinės formuotojo pritvirtinimo. Šio etapo metu, atsižvelgiant į klinikinę situaciją, pagaminamas lietas metalo keramikos vainikėlis arba bemetalės keramikos vainikėlis. Šis vainikėlis specialiu laikinu cementu paciento burnoje užfiksuojamas ant implanto atramos.
Pacientams dažnai kyla klausimas, ar visiems tinka dantų protezavimas ant implantų. Toks dantų atkūrimo metodas gali būti taikomas kiekvienam pacientui, praradusiam vieną ir kelis dantis. Ar konkrečiam pacientui galima taikyti šį gydymo metodą, sprendžia gydytojas ortopedas, priklausomai nuo paciento sveikatos, burnos ertmės ir dantenų būklės, taip pat nuo to, ar yra pakankamai žandikaulio kaulo. Kiekvienas gydymo atvejis yra individualus ir tik gydytojas odontologas-ortopedas konsultacijos metu gali įvertinti, ar šis metodas taikytinas konkrečiam pacientui. Tokių konsultacijų metu atliekamas išsamus radiologinis tyrimas, surenkama informacija apie bendrą paciento organizmo būklę, analizuojama panoraminė dantų rentgeno nuotrauka.
Užbaigus dantų protezavimo ant implantų procedūrą, būtina ir tolesnė gydytojo ortopedo priežiūra. Pirmus metus pacientas turi maždaug kas 3 mėn. atvykti pas gydytoją apžiūrai. Antrus metus ir vėliau tokia apžiūra būtina ne mažiau kaip bent 2 kartus per metus.