Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Darbas Klaipėdoje vasaros metu

Ieškantiems vietos, kurioje vasarą papildomai būtų galima užsidirbti, jau yra gerų naujienų – labai pagausėjo sezoninių darbo pasiūlymų. Statistikos rodo, jog sezoninio darbo žmonės pradeda dairytis jau nuo balandžio, tačiau paieškų pikas prasideda nuo gegužės pradžios ir tęsiasi iki pat birželio vidurio. Taigi jei planuojate vasarą padirbėti, pats laikas suskubti ieškotis darbo.

Šiuo metu darbo paieškos portaluose galite rasti apie pusšimtį darbo pasiūlymų. Daugiausiai darbo pasiūlymų yra iš lietuviško pajūrio – čia prasidėjusiam vasaros sezonui ir poilsiautojų antplūdžiui besiruošiantys verslininkai turi nemažai pasiūlymų ieškantiems darbo. Be tradicinių būdų surasti darbą, siūlome išbandyti ir Randu darbo skelbimų portalą.

Daugiausia sezoninio darbo pasiūlymų dažniausiai siūloma Klaipėdoje. Čia darbdaviai siūlo darbą Klaipėdoje vasarai daugiausiai prekybos ir apgyvendinimo srityse. Nemažai skelbimų ir kituose Lietuvos pajūrio miestuose: Palangoje, Neringoje. Jei Klaipėdoje dominuoja darbai prekybos srityje, tai kurortiniuose Lietuvos pajūrio miestuose dažniau siūlomi įvairūs darbai maitinimo įstaigose: nuo pardavėjų, barmenų iki virėjų.

Iš skelbimų matosi, kad sezoniniams darbuotojams keliami minimalūs patirties reikalavimai, taip pat labiau akcentuojami bendrieji, o ne profesiniai gebėjimai: motyvacija, komunikabilumas, stropumas, atsakingumas, užsienio kalbų mokėjimas.

Dauguma darbdavių teigia, jog kandidatams nereikia turėti darbo patirties – darbdaviai juos apmoko, o jų žinios tikrinamos laikant egzaminą. Darbas siūlomas vasarai, su galimybe jį pratęsti iki rugsėjo pabaigos.

Vasaros sezono metu suaktyvėja ir pajūrio kurortų prekyba. Papildomos jėgos ieško ne tik sezoninių prekių, tokių kaip dviračių, riedžių bei kitų laisvalaikio prekių ar suvenyrų ir papuošalų pardavėjai, bet ir didieji prekybos centrai.  Kasmet vasaros sezonui jie priima nuo 4 iki 20 darbuotojų.

Būna ir išskirtinių darbo pasiūlymų. Vis dėlto, paieškojus galima atrasti ir tikrai įdomių sezoninių darbų. Turbūt labiausiai išsiskiriantis pasiūlymas – žurnalisto darbas arba tekstų rašymas priedams bei tinklapiui. Siūlomas darbas – ne vien tekstų rašymas, bet atskirais atvejais ir TV reportažo parengimas, o bent minimalių fotografijos žinių reikalavimas nurodo, kad rengiant reportažus gali tekti ir pačiam pasirūpinti nuotraukomis. Žinoma, šiam darbui reikia ir atitinkamo išsilavinimo – žurnalistinio arba filologinio, tačiau paminima, kad redakcija svarstytų ir studentų kandidatūrą. Taip pat užsimenama ir apie galimybę įsidarbinti ne tik vasaros sezonui, bet ir nuolatiniam darbui. 

Facebook Comments