Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Bekontaktis termometras: kaip teisingai naudoti?

bekontaktis termometras

Daugelis jaunosios kartos žmonių jau sunkiai beprisimena senojo tipo gyvsidabrinius kūno temperatūrą matavusius termometrus. Ir tai visai nestebina, kadangi dar prieš kurį laiką juos pakeitė naujos kartos – skaitmeniniai termometrai. O šiuo metu praktiškai kiekvienoje šeimos vaistinėlėje garbingą vietą užima bekontaktis termometras.

Labai įdomu tai, kad šio tipo termometrus vieni itin mėgsta ir vertina, tuo tarpu kitiems labai sunku su jais susigyventi. Daugelio teigimu, bekontakčiai termometrai rodo neteisingai, todėl vengia juos naudoti. Tačiau kalbant apie šiuos termometrus reikėtų žinoti, kad labai svarbus teisingas jų naudojimas.

Priklausomai nuo gamintojo, kiekvienas bekontaktis termometras turi gamintojo rekomenduojamas matavimo taisykles, kuriomis reikėtų vadovautis matuojant kūno temperatūrą sau ar šeimos nariui. Šie termometrai yra nepamainomi ir labai patogūs, kuomet temperatūrą reikia pamatuoti kūdikiui, ypatingai nakties metu. 

Labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik kaip, bet ir kurioje vietoje turi būti matuojama temperatūra su konkrečiu termometru. Tai taip pat būna nurodyta termometro naudojimo instrukcijoje. Daugelis termometrų gali būti naudojami keliais būdais – kaktoje, ausyje ar kitoje vietoje. Bekontaktis termometras jau sufleruoja, kad matavimas vyksta bekontakčiu būdu, todėl paprastai yra skirtas matuoti kaktos temperatūrą per atstumą. Tačiau temperatūrą su jais galima matuoti ir ausyje, specialiai tam skirto antgalio pagalba.

Kaip ir visi elektroniniai prietaisai, taip ir bekontakčiai termometrai, turi tam tikrą leistiną paklaidą, kuri taipogi yra nurodoma prietaiso lapelyje. Paprastai, priklausomai nuo to, kokiu būdu yra matuojama temperatūra, paklaida gali būti +/- kelios dalys, jas nurodo gamintojas. Reikia atkreipti dėmesį, kad matuojant temperatūrą ausyje, burnoje ar išangėje, kūno temperatūra kiekvienu atveju yra skirtinga. 

Tiesa, šią problemą taip pat išsprendė bekontakčių termometrų atsiradimas, kadangi jais naudotis itin paprasta ir patogu. Vis dėlto, matuojant temperatūrą bekontakčiu termometru, taip pat reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Matuojant kaktos srityje labai svarbu patraukti plaukus ir kuo tiksliau nukreipti spindulį į kaktos sritį ir pasirinkti tinkamą atstumą. Jis gali būti parodomas paties prietaiso arba rekomenduojamas gamintojo.

Facebook Comments