Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Ar kvepiančios žvakės nekenkia sveikatai?

kvepiancios zvakes

Kažkada žvakės namuose buvo naudojamos vietoje šviesos šaltinio, tačiau dabar tai yra tolima praeitis. Žvakių gali būti įvairių, namuose dažniausiai naudojamos kvepiančios žvakės, kurios yra jaukumo, ramybės, romantikos ir atsipalaidavimo simbolis. Neretas jas degina kiekvieną dieną net nesusimąstydami apie tai, ar tai nėra žalinga.

Deja, apie tai, kad žvakės gali būti žalingos sveikatai, nerasite ir ant pakuotės, todėl apie tai domėtis būtina patiems. Iš tiesų, ne visos jos, ar tai būtų paprastos, ar aromatinės žvakės yra saugios. Tiesa, šiuo atveju mes kalbame ne apie saugų jų naudojimą, o pačios žvakės sudėtį, kuri gali būti labai reikšminga sveikatai.

Kokios žvakės yra saugios, o kokių geriau nenaudoti?

Žvakės yra gaminamos iš įvairiausių medžiagų – natūralaus bičių, sojų vaško žvakės, kurių įprastoje parduotuvėje nelabai rasime. Šios žvakės yra tobulas pasirinkimas, jas galima deginti nors ir kasdien. Tuo pačiu svarbu atkreipti dėmesį ir į jose naudojamus kvapus. Idealu, jeigu tam naudojamos natūralios medžiagos ar natūralūs eteriniai aliejai, kurie ne tik nekenkia, bet dar ir yra naudingi.

Deja, parduotuvėse dažniausiai puikuojasi pigesne savikaina pasižyminčios parafino ar gelinės žvakės, kurių naudoti namuose nereikėtų. Negana to, kad pati žvakės sudėtis nėra pati geriausia, tai dar ir kvapui suteikti naudojami sintetiniai kvapikliai.

Visai nesvarbu, ar žvakė yra kvapni, ar bekvapė, jeigu ji yra iš parafino, jau yra kenksminga. Degdamas parafinas išskiria kenksmingas medžiagas, o dirbtiniai kvapikliai tik pagilina problemą. Gali sukelti astmą ir kitas kvėpavimo takų ligas. Naudojant žvakes retai, tai gali pasireikšti ne iškart, o lėtinėmis ligomis. Tačiau intensyvus, kasdienis kenksmingų žvakių deginimas skaudžias pasekmes gali sukelti žymiai greičiau.

Kvapnios žvakės – taip pat ir interjero detalė

Ne paslaptis, kad šios žvakės neretai yra ir puikus interjero akcentas. Jų yra įvairiausių dydžių, formų bei spalvų, todėl nesudėtingai įsilieja į jaukų namų interjerą. Jos gali būti statomos bet kurioje erdvėje, papildomai suteikiant kambariui gyvumo ir jaukumo pojūtį.

Facebook Comments