Krūtinės skausmas: priežastys, gydymas ir kada nerimauti
|Daugelis žmonių tam tikru savo gyvenimo momentu patiria krūtinės skausmą. Jį gali sukelti įvairios priežastys – nuo nevirškinimo iki širdies priepuolio. Daugeliu atvejų krūtinės skausmas nėra priežastis nerimauti. Tačiau, jei jis yra stiprus arba trunka ilgiau nei kelias minutes, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti rimtesnės problemos požymis.
Krūtinės skausmo priežastys
Yra daug galimų krūtinės skausmo priežasčių. Dažniausiai pasitaikančios priežastys:
Nevirškinimas arba rėmuo. Sutrikęs virškinimas ar rėmuo atsiranda dėl netinkamos mitybos ir kitų priežasčių. Kai skrandžio rūgštys pakyla į stemplę tai gali sukelti deginimo pojūtį krūtinėje.
Raumenų įtampa. Krūtinės skausmą taip pat gali sukelti raumenų įtampa. Tai dažnai nutinka dėl per didelio nuovargio, pavyzdžiui, keliant sunkius daiktus ar atliekant įtemptą veiklą.
Nerimas. Dėl nerimo ir streso jūsų krūtinės raumenys gali įsitempti ir sukelti skausmą.
Pneumonija. Pneumonija yra plaučių infekcija, kuri gali sukelti aštrų krūtinės skausmą. Ją dažnai lydi ir kiti simptomai, tokie kaip kosulys, dusulys ir karščiavimas.
Krūtinės skausmo gydymas
Krūtinės skausmo gydymas priklausys nuo pagrindinės jo priežasties. Jei krūtinės skausmas atsirado dėl virškinimo sutrikimo ar rėmens, gali padėti antacidiniai vaistai ar kiti preparatai, mažinantys skrandžio rūgštingumą.
Jei skausmą sukelia raumenų įtampa, veiksmingi gali būti nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip ibuprofenas ar acetaminofenas.
Jei nerimas yra krūtinės skausmo priežastis, gali padėti atsipalaidavimo metodai, tokie kaip gilus kvėpavimas ar meditacija.
Jei sergate plaučių uždegimu, turėsite kreiptis į gydytoją dėl antibiotikų. Žinoma, tai padaryti teks darbo dienomis (kada yra nedarbo dienos gali susžinoti apsilankę čia: https://www.kds.lt/nedarbo-dienos-2023-metais/), o jegu skausmas yra nepakeliamas, patartina kuo skubiau kreiptis į ligoninės priemimo skyrių.
Kada turėtumėte rimtai sunerimti dėl krūtinės skausmo?
Jei kartu su krūtinės skausmu jaučiate bet kurį iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti širdies priepuolio požymiai:
– Dusulys
– Prakaitavimas
– Pykinimas
– Apsvaigimas
– Žandikaulio, kaklo ar rankų spaudimas arba sandarumas
Krūtinės skausmas yra gana dažnas ir paprastai neturėtų kelti nerimo dėl rimtų ligų. Tačiau, jei jaučiate stiprų ar nuolatinį krūtinės skausmą, turėtumėte kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti kažko rimtesnio požymis.