Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Aukso luitai – išeitis krizės laikotarpiu?

Skirtingais istorijos laikotarpiais auksas buvo, yra ir išlieka stabilumo garantu. Ir šiandien, baimindamiesi įvairiausių krizių, ypač pastaruoju metu iškilusio Brexit atvejo, žmonės renkasi alternatyvias pinigų investavimo formas. Aukso luitai – tai vis sparčiau populiarėjanti santaupų kaupimo forma, kurią renkasi tiek lietuviai, tiek viso pasaulio gyventojai.

Investiciniai aukso luitaiKriziniais laikotarpiais, aukso luitai, monetos ir netgi juvelyriniai dirbiniai įgauna dar didesnę vertę. Jų kainos kyla. Pasitaiko atvejų, kai, norintieji investuoti, nebegauna norimo svorio (paprastai 100g) aukso luitų, kadangi jie jau būna nupirkti. Kai tiek aukso luitų ar kitų jo gaminių paklausa itin padidėja, prekybininkai ne visada spėja tam pasiruošti ir lentynos būna iššluotos. Tokiu atveju tenka laukti naujo produkcijos tiekimo iš gamintojų, tačiau tai gali užtrukti mėnesį ar ilgiau.

Verta pastebėti, jog kainų kilimo tendencijos būdingos visame pasaulyje. Jeigu aukso kainos kyla Lietuvoje, galima tikėtis, jog jos tokios pat aukštos ir kitose pasaulio vietose, ypač susijusiose finansiniais ryšiais. Geriausias to pavyzdys – Europos sąjunga. Valstybės narės jau sprendžia ir diskutuoja, kokių veiksmų derėtų imtis dėl Brexit precedento ir kaip tai paveiks visų valstybių ekonomiką.

Žmonės, kurie investuoja santaupas į aukso luitus yra labai skirtingi. Nors daugiausiai tai daro jau vyresnio amžiaus žmonės, siekiantys užtikrinti savo vaikų ir anūkų finansinę gerovę, investuotojų amžius, visuomeninė padėtis bei turimas turtas svyruoja. Paprastai tokį sprendimą priima pinigų nuvertėjimo galimybę įvertinę žmonės, siekiantys užsitikrinti finansinį saugumą.

Vis dėlto labai svarbu įvertinti su tokiomis investicijomis ateinančią riziką. Aukso luitai gali sąlygoti ir pinigų praradimą, jeigu į investicijas nebus žiūrima atidžiai ir atsakingai. Investuoti neturėtų trumpalaikės naudos siekiantys asmenys, turintys įvairių manipuliacinių tikslų. Skolinti pinigai taip pat nėra išeitis. Pastebima, jog tokios investicijos labiausiai pasiteisina įsipareigojus investuoti bent 5-7 metų laikotarpiui, o kartais prireikia ir viso dešimtmečio.

Taigi, aukso luitai ir investicijos į juos yra vis labiau populiarėjanti galimybė, galinti padėti užsitikrinti finansinę gerovę. Vis dėlto, kaip ir bet kokių kitokių finansinių reikalų atveju, verta vadovautis sveiku protu ir priimti tinkamus sprendimus.

Facebook Comments