Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Žieminės padangos vasarą – ar verta?

padangosAtšilus orams, norisi ne tik dažniau būti lauke, bet ir pasirūpinti aplinka ar transporto priemone, kuri itin puikiai pasitarnauja keliaujant. Nenuostabu, jog dauguma vairuotojų, atšilus orams, mąsto apie savojo automobilio saugumą, o vienas iš saugaus automobilio bruožų – tai kokybiškos padangos, todėl tiek patyrę, tiek jauni vairuotojai mąsto ar verta permontuoti padangas, atėjus šiltajam sezonui. Su tokia dilema dažniausiai susiduria vairuotojai, kurie ketina naujajam žiemos sezonui pirkti naujas padangas savajai mašinai, todėl dažnai manoma, kad žieminių padangų vasarą keisti nebūtina, nes taip, neva, yra ekonomiškiau. Bet ar iš tiesų taip ir yra?

Nors policija ir nebaudžia už tai, jog vasarą yra naudojamas automobilis, turintis žiemines padangas, tačiau yra ir kitų veiksnių, lemiančių, kodėl yra rekomenduojama padangas naudoti pagal tam tikrą sezoną: vasarai reikia vasarinių padangų, o žiemai – žieminių. Įvairūs automobilių ekspertai teigia, jog žiemai skirtas rato „apavas“ – padanga – visiškai netinka naudoti vasarą. Pirmiausia, taip yra todėl, nes žieminė padanga greičiau susidėvi vasarą, todėl turint tiek vasarinių, tiek žieminių padangų komplektą, yra sutaupomi pinigai ir reikia mažiau investuoti į saugaus automobilio išlaikymą. O svarbiausioji priežastis, kodėl kiekvienas vairuotojas turėtų vasarą naudoti vasarines, o ne žiemines padangas – tai saugumas ir vairavimo komfortabilumas. Įvairūs automobilių ekspertų atilikti stabdymo testai rodo, jog žieminėmis padangomis automobilį stabdant vasarą, kai kelio danga yra sausa ir neapledijusi, yra gaunamas ilgesnis stabdymo kelias nei tada, kai toks pats automobilis, tokiomis pačiomis sąlygomis yra stabdomas, naudojant vasarines padangas.

Taip pat svarbu paminėti, jog įvairios draudimo bendrovės nekompensuoja avarijoje padarytų išlaidų, jei avarija įvyksta dėl ratų ar padangų kaltės, kai šios yra naudojamos ne pagal sezoną – žieminės padangos vasarą, o vasarinės – žiemą.

Vadinasi, visiems vairuotojams yra itin svarbu, atėjus šiltajam laikotarpiui pasirūpinti savuoju automobiliu ir žiemai skirtas padangas pakeisti vasarinėmis. Taip yra ne tik saugomas automobilis, bet ir rūpinamasi kitų bei savo žmonių saugumu. Juk ne veltui yra teigiama, kad nekokybiškos bei ne tuo laikotarpiu naudojamos padangos gali tapti rimtos avarijos priežastimi.

Facebook Comments