Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Viskas, ką turite žinoti apie verslo konsultacijas

Verslo konsultacijosĮ internetinės paieškos laukelį įvedus raktažodį „verslo konsultacijos“ pateikiama tūkstančiai rezultatų. Toks skaičius įrodo, jog šiomis paslaugomis Lietuvoje užsiima toli gražu ne kelios dešimtys ir net ne keli šimtai įmonių. Koks tokių konsultacijų pobūdis, kam jos skirtos bei kiek kainuoja – atsakysime šiame straipsnyje.

Pirmiausia, verta paminėti, kad labiausiai (daugiau nei tūkstantis įmonių) šių paslaugų teikimas išvystytas Vilniuje. Nesunku suprasti, kodėl – juk sostinėje įsikūrusios didžiausios bei įtakingiausios įmonės; tai miestas, kuris yra ne tik didesnių, bet ir individualių verslininkų siekiamybė. Natūralu, kad pasiūla siekia pateisinti paklausą. Kituose miestuose verslo konsultacijas siūlančių įstaigų yra kur kas mažiau – Kaune kiek daugiau nei du šimtai, Klaipėdoje apytiksliai šimtas, o Šiauliuose ir Panevėžyje vos kelios dešimtys.

Turint omenyje didelį tokias paslaugas siūlančių įstaigų skaičių, kyla klausimas, ką jos gali pasiūlyti įmonėms bei individualiems verslininkams. Verslo konsultacijos naudingos, kadangi pateikia konkrečius praktinius patarimus, pritaikomus tam tikrai įmonei ar individualiam verslininkui pagal turimus poreikius ir tikslus verslui bei problemas, su kuriomis susiduriama tų tikslų siekiant. Tai daug efektyviau nei abstraktūs patarimai tam skirtuose žurnaluose ar knygose, kurie paprastai neteikia jokios apčiuopiamos naudos. Konsultacijos teikiamos ir jau sukurtoms įmonėms, susiduriančioms su tam tikrais iššūkiais – pavyzdžiui, verslo konsultacijos metu pasiūlomi sprendimai, padėsiantys padidinti pelną. Taip pat, konsultuojami ir pradedantieji – kaip įkurti verslą, ar verta ir, jeigu taip, kada jungtis su kitomis įmonėmis ir pan. Esant reikalui, verslo konsultantas gali patarti tam tikrą įmonę likviduoti, atsižvelgiant į nuostolius. Tvarkoma ir vidinė įmonės dokumentacija, įvairios sutartys – jų sudarymas ir nutraukimas.

Kalbant apie kainas, jų diapazonas labai platus ir priklauso nuo konkrečių paslaugų. Pavyzdžiui, konsultavimas dėl tam tikro plano tinkamumo ES paramai prašyti kainuoja keliolika eurų, o už finansinę, jautrumo ar scenarijų analizę ar finansinį modeliavimą gali tekti pakloti ir pusę tūkstančio eurų. Tiesa, dauguma įmonių savo kainų viešai neskelbia, teigdamos, kad jos derinamos individualiai su klientu, priklausomai nuo jo situacijos rimtumo.

Taigi, verslo konsultacijos nėra „šviežia“ praktika šiandieninėje rinkoje. Veikiau priešingai, vis didėjantis tokias paslaugas siūlančiųjų skaičius įrodo, jog tiek stambesnieji verslininkai, tiek individualia veikla užsiimantys asmenys ieško patarimų jiems svarbiais klausimais ir kreipiasi pagalbos į profesionalus.

Facebook Comments