Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Veterinarijos klinika Vilniuje pataria, kaip kovoti su kačių nutukimo problemomis

veterinarijos klinika VilniujeNamuose auginamos katės reikalauja išskirtinio mūsų dėmesio ir meilės. Ir nors norime augintinėms suteikti viską, kas geriausia, gana retai susimąstome apie viena dažniausių problemų – nutukimą. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad suaugusi naminė katė turėtų sverti 3–5 kg. Tiesa, praktika rodo visai ką kitą – daugiau nei 30 proc. naminių kačių turi nutikimo problemų. Ši situacija keičia katės gyvenimo kokybę ir gali sukelti kitų sunkiai gydomų ligų.

Ar mano katė nutukusi?

Paprasčiausias būdas įvertinti katės svorį – ją pasverti. Tiesa, katės nelinkusios lipti ant svarstyklių, todėl turėsite imtis kitų priemonių. Pirmiausia švelniai spustelėkite augintinę ties šonkauliais. Jei jaučiate kaulus, greičiausiai, jūsų katė yra puikaus sudėjimo. Jei šonkauliu negalite pajusti, gali būti, kad katės svoris viršija normos ribas. Galiausiai, įvertinkite katės pilvą – jei šis yra nukaręs, tai vienas aiškiausių nutukimo požymių. Nepamirškite – tinkamo sudėjimo katė yra išskirtinai grakščios figūros. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad nutukusia laikoma tokia augintinė, kurios svoris 20 proc. viršija įprastą suaugusios katės svorį.

Kodėl katė tunka?

Katė gali tukti dėl daugybės priežasčių. Paprastai apie nutukimą kalbama tuomet, kai katė suvartoja daugiau kalorijų nei geba jų išnaudoti. Viena dažniausių nutukimo priežasčių – sausas kačių ėdalas. Paprastai jame trūksta visų katėms būtinų maistingųjų medžiagų, todėl katės šio produkto suvartoja daugiau nei iš tiesų jo reikia. Be to, sausame ėdale yra itin daug angliavandenių, deja, kačių organizmas negamina fermentų, gebančių atitinkamai panaudoti angliavandenių perteklių, todėl šis kaupiasi kaip riebalai. Nepamirškite, kad riebalai kaupiasi ne tik po oda, bet ir aplink gyvybiškai svarbius organus, pvz., kepenis, inkstus, kasą ar širdį.

Kokių priemonių imtis?

Veterinarijos klinika Vilniuje tvirtina, kad pirmasis jūsų darbas – nieko nelaukus sumažinti kasdien gaunamų kalorijų kiekį. Penkis kilogramus sverianti katė per dieną turėtų gauti apie 200 kalorijų. Siekdami geriausių rezultatų niekuomet nepalikite dubenėlio su ėdalu, geriau maitinkite katę šešis kartus per dieną nedidelėmis porcijomis, o jei ėdalo lieka, atidėkite jį kitam kartui. Tiesa, vandens dubenėlį visuomet laikykite pilną ir nepamirškite reguliariai keisti jo turinio. Jokiu būdu neduokite katei užkandžių ir nemaitinkite katės žmonių maistu. Nesitikėkite greitų rezultatų – katės svoris turi kristi palengva, geriausia – iki 500 gramų per mėnesį. Jei nežinote, kokiu ėdalu augintinę šerti, pasitarkite su specialistu – veterinaras įvertins katės būklę ir paskirs tinkamiausią dietą jūsų augintinei.

Facebook Comments