Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kompiuterio nauda ir žala

Nesunku atspėti, kuris elektroninis prietaisas šiais laikais mums tapo tiesiog nepamainomas, žinoma, tai kompiuteris. Prie ir dirbame, ir leidžiame savo laisva tlaikį, todėl kartais jo neišjungiame netgi visą dieną. Iš tiesų, kai nesinori niekur eiti iš namų ir viskas, ko reikia yra tik šilta antklodė, arbata ir geras filmas, kompiuteris yra tikrai pats geriausias pagalbininkas, leisiantis žiūrėti filmus kiek tik norite laiko be jokių reklaminių pauzių net ir gulint vonioje, tačiau jei kiekvienas vakaras ar savaitgalis yra taip praleidžiamas, reikėtų kiek susimąstyti. Kad ir koks geras prietaisas kompiuteris bebūtų, reikia pripažinti, jog užaugo ne viena karta, kurios yra nuo šio ar kitų išmaniųjų prietaisų tiesiog priklausomos. Žinoma, kompiuteriai ir išmanieji telefonai žymiai palengvina mokslinį ar ofiso darbą, tačiau yra be galo daug žmonių, o ypač vaikų, kuriems kompiuteris darbui ar mokslui yra tikrai mažiausiai reikalingas.

Lęšiai internetuKodėl kompiuteris mums yra tapęs toks svarbus ir kas sukelia priklausomybę jam, o tiksliau internetui, atsakymų gali būti įvairių, jie dažniausiai būna susiję kaip tik su tuo, ką žmogus dažniausiai prie kompiuterio veikia. Vieniems kompiuteris leidžia susikurti netikrą pasaulį, netikrą gyvenimą, kuriame jie gali būti ir tapti bet kuo. Socialiniuose tinklapiuose lengva sukurti neegzistuojančio asmens anketą, apsimesti kažkuo kitu. Tai dažniausiai būna įdomu tiems, kuriems realiame gyvenime prasčiau sekasi, kurie yra užsisklendę savyje ir turi nemažai kompleksų. Taip pat bendraudamas internetu žmogus jaučiasi laisviau nei socializuodamasis realiame gyvenime. Internete nebaisu išsakyti savo nuomonę ar ką nors įžeisti, nes nematant žmogaus pokalbis atrodo nebetoks tikras, be to, galima pasislėpti po įvairiais pseudonimais ir nuslėpti savo tapatybę. Nieko nuostabaus, kad geriausiai tokias interneto subtilybes yra įvaldę vaikai, todėl jų tarpe ir klesti patyčios.

Reikėtų nepamiršti ir apie kompiuterio daromą žalą sveikatai. Visų pirma, net ir šiuolaikiniai LCD ekranai gadina akis, jei prie jų yra praleidžiama per daug laiko, todėl po kurio laiko gali būti reikalingi kontaktiniai lesiai ar akiniai. Negalintiems atsitraukti nuo kompiuterio yra siūloma paslauga lesiai internetu.

Facebook Comments