Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Valiutų kursai: kas valiutą daro „stipria“

Valiutų kursai: kas valiutą daro „stipria“

exchange rates. valiutu kursaiValiutų kursai nenuginčijamai įtakoja mūsų kasdienį gyvenimą. Viskas, pradedant pieno kainomis maksimos lentynoje ir baigiant komunaliniais mokesčiais, priklauso nuo valiutos perkamosios galios. Visi besidomintys ekonomika žino, jog kai kurios valiutos laikomos „stipriomis“ o kitos – silpnesnėmis. Kadangi JAV turi vieną stipriausių piniginių vienetų pasaulyje, šiame straipsnyje aptarsime, kodėl Jungtinių Amerikos Valstijų dolerio kursas laikomas tokiu stipriu ir kokios to pasekmės bei įtaka.

Valiutų kursai ir įmonių tarptautiniai mainai

Visi ekonomistai puikiai žino, kad valiutų kursai priklauso nuo šalių eksporto ir importo santykio. Jungtinės Valstijos šį santykį visuomet palaiko teigiamą taip nuolatos uždirbdamos daugiau, nei išleisdamos. Dar labiau šis santykis padidėjo, pakilus Amerikos energijos gamybai, kurios įtakojo naftos kainų kritimą. Visi šie įvykiai smarkiai apribojo JAV importą ir praplėtė šalies eksportą taip užtikrindama jog  dolerio kursas –tvirtas ir stabilus, o valstybė nuolat gauna pelną.

Dolerio kursas ir sąlyginai stipri ekonomika

dolerio kursasJungtinių Amerikos Valstijų ekonomika jau daugelį metų pranoksta daugybės valstybių ekonomikas, ypač stipriųjų, su kuriomis palaikoma nemažai prekybinių santykių, pavyzdžiui Europos valstybės ar Japoniją. Kadangi valstybė ekonomiškai labai stipri, atitinkamai ir dolerio kursas išlaiko aukštas pozicijas visame pasaulyje. Kodėl tai vyksta? Valiutų kursai visuomet ne maža dalimi priklauso nuo užsienio investuotojų. Kadangi Ekonomiškai galingos valstybės kapitalas visuomet yra geidžiamas, Amerikos įmonės sulaukia didelės paklausos iš užsienio investuotojų. O didelė paklausa visuomet be išimties įtakoja kylančią vertę, kurios dėka kyla ir valiutų kursai. Daugiau informacijos valiutu kursai – valiutukursai.net

Stiprūs valiutų kursai ir jų įtaka valstybėms

Tad kokią įtaką daro galingi valiutų kursai? Kone svarbiausia yra tai jog nors tokios valstybės kaip JAV eksportuoja daug daugiau nei parduoda užsienio rinkoms, importuoja jos prekių taip pat nemažai ir už jas atitinkamai moka užsienio valiuta. Dėl šios priežasties prekių pasiūla šalyje didėja, dolerių kiekis mažėja o kainos – krenta. Šio proceso dėka, dolerio kursas išlieka stiprus, o infliacija – užtikrintai stabdoma.

Taigi apibendrinant galima teigti, jog valiutų kursai smarkiai priklausomi nuo šalies ekonominės gerovės. Kitas svarbus veiksnys – eksporto ir importo santykis turi būti teigiamas t.y. valstybė turi parduoti daugiau, nei pirkti iš užsienio. Visi šie faktoriai ne tik užtikrina jog dolerio kursas – aukštas, bet ir suteikia šiai valiutai pranašumą sustabdant pinigų nuvertėjimą. Jei niekas pasaulyje nepasikeis, JAV doleris dar daugybę metų išliks viena stipriausių pasaulyje.

Facebook Comments