Turėklų pasirinkimas pagal paskirtį

terasų turėklai

Kuriant standartus buvo atsižvelgta į visus niuansus. Jei konstrukcijos sumontuotos pagal taisykles, tai užtikrins saugumą ir patogumą naudoti. Taip yra dėl skaičiavimų sistemos, atliekamos prieš kuriant konstrukcijas. Turėklai daugiabučiame ar privačiame name turi būti apie 90 cm aukščio, turėklų plotis 3–7 cm, o atstumas tarp balustrų ne didesnis kaip 12 cm. Atstumas tarp terasų turėklų atramų turi būti ne didesnis kaip pusę metro.

Taip pat atsižvelgiama į laiptų ypatybes, jei tarpatramis sukuriamas nuo nulio. Pirmiausia atsižvelgiama į vidutinius žmogaus žingsnio parametrus (apytikslis ilgis 60-65 cm). Patogus laiptelio aukštis apie 12 cm, plotis 20-40 cm, šie parametrai gali būti keičiami pagal situaciją.

Jei laiptai ir turėklai pagaminti kokybiškai, tuomet jie bus naudojami negalvojant apie patogumus. Ir dizaino klaidos bus iškart pastebimos.

Turėklai darželiams

Darželiuose turėklai įrengiami 50 cm aukštyje, kad visiems būtų patogu. Tačiau tai nėra visiškai patogu suaugusiems, todėl ikimokyklinėse įstaigose galite pamatyti turėklus su keliais turėklais. Dažniausiai jie įrengiami 50, 70 ir 90 cm aukštyje.Jei yra didesni saugos reikalavimai, tuomet turėklai gali būti statomi 50, 90 ir 120 cm aukštyje.

Praktika rodo, kad ikimokyklinėse įstaigose į standartus žiūrima kūrybiškai, siūlydami nestandartinius sprendimus, tačiau kartu nepamiršta ir vaikų saugumo. Čia galite pastatyti balustrus 15 cm žingsniais.

Turėklai mokykloms

Mokykla – didelės rizikos vieta, todėl čia itin griežti reikalavimai turėklų aukščiui. Minimalus parametras yra 120 cm, o kai kuriais atvejais tvoros daromos dar aukštesnės. Jei įstaigoje yra platformų, esančių aukštyje, tada jas galima uždaryti iki pačių lubų. Tai pasakytina apie sritis tarp koridorių, vedančių į laiptus.

Norėdami suteikti studentams maksimalų patogumą, jie paprastai elgiasi taip. Atitvarinė konstrukcija sumontuota 120 cm aukštyje, tačiau tuo pačiu metu jos šone yra uždėti turėklai. Jie montuojami 70 ir 90 cm aukštyje.To užtenka visų klasių moksleiviams. Tai darydami dizaineriai išsprendžia dvi problemas iš karto – leidžia moksleiviams naudotis patogiais turėklais ir apsaugo juos nuo kritimo.

Įrengus specialiose ugdymo įstaigose, tvorų aukštis keičiasi. Mokyklose, skirtose atsilikusių raidos vaikams, standartai reikalauja, kad turėklai būtų įrengti 150-180 cm aukštyje.Čia galima numatyti ir papildomus šone įrengtus turėklus. Norint išvengti kritimo, reikalingos aukštos konstrukcijos. Vietoj įprastų balustrų tokiose įstaigose naudojamos struktūros su meniniais elementais.

Turėklai priešgaisriniams laiptams

Priešgaisriniai bėgeliai, kurie įrengiami už namo, turi būti apsaugoti turėklais. Jos reikalingos bet kokioms lauko konstrukcijoms, esančioms 30 cm aukštyje.Ant priešgaisrinių kopėčių sumontuotos 1,2m aukščio atramos.Suteikia maksimalią apsaugą ir yra skirtos avarinėms situacijoms. Force majeure situacijoje tokiose aikštelėse gali būti žmonių grupė ir visi jie turi būti apsaugoti nuo kritimo.

Turėklų aukštis ant gaisrinių laiptų nesikeičia – jis yra vienodas bet kokiame aukštyje. Praktika rodo, kad apsaugai nuo kritimo pakanka 1,2 m. Konstrukcijos pagamintos iš metalo suvirinimo būdu, o tai garantuoja maksimalų patikimumą minimaliomis sąnaudomis. Dažniausiai surinkimo metu naudojamas metalinis profilis.

Terasos turėklai

Kokio aukščio turėtų būti turėklai terasoje, verandoje, lodžijoje? Pagal standartą, konstrukcijos aukštis negali būti mažesnis nei 120 cm. Tai yra standartinis apribojimas lauko zonoms, esančioms daugiau nei 30 cm aukštyje. Verandos turėklai daro tokį patį aukštį, jei yra atitinkamame lygiu virš paviršiaus.

Turėklai apsaugo nuo kritimo ir sužalojimų, o vyresnio amžiaus ir negalią turintiems žmonėms suteikia papildomo komforto. Jei verandos laiptai turi daugiau nei tris laiptelius, tada turi būti sumontuoti turėklai.

Apsauginiai turėklai įrengiami ir ant stogų. Čia turėklų aukštis svyruoja nuo 60 iki 150 cm.

Šaltinis: tureklai.net

Facebook Comments