Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kaip pasirinkti baseinų įrangą?

Planuojančius įsirengti baseiną savo namuose, užklumpa daugybė klausimų apie tai, kas yra svarbu ir kokia baseinų įranga yra reikalinga. Tačiau į šį klausimą vieno atsakymo nėra, nes tai visiškai priklauso nuo individualių poreikių ir finansinių galimybių. Vieniems pakanka karkasinio baseino kieme, o kitiems norisi masažinio arba SPA baseino namuose ar namų terasoje. Todėl ir įrangos poreikis, atsižvelgiant į tai, kiekvienu atveju yra skirtingas.

Patys pagrindiniai dalykai, be kurių neapsieina nė vienas baseinas – tai vandens filtravimo sistema, baseinų chemija ir, žinoma, baseino valymas. Pagal kiekvieno galimybes baseino dezinfekcijai galima naudoti įprastus cheminius produktus arba pasitelkti šiuolaikines technologijas. Šiandien tam plačiai naudojamos UV spindulių lempos, naikinančios bakterijas vandenyje, todėl chemijos poreikis tampa minimalus. O baseino valymui galima naudoti specialiai tam skirtus valymo robotus.

Be šių būtinų baseino įrenginių, gali būti reikalinga ir kita papildoma įranga bei priedai. Tokie, kaip baseino apšvietimas, kopėtėlės. Priklausomai nuo baseino tipo ir jo dydžio, dar labai populiarūs baseinų priedai – įvairios kaskados, masažinės srovės ir pan.

Daugėja atvejų, kuomet baseino naudojimą norima pritaikyti apskritus metus. Todėl šiuo atveju būtina įrengti ir automatinius šildymo elementus ar šilumokaičius, kurie paprastai sumontuojami į baseino filtravimo sistemą. Šie šildytuvai gali būti elektriniai, jungiami nuo katilo, freono pagrindu veikiantys šilumos siurbliai arba inovatyvūs saulės energiją naudojantys kolektoriai.

Be to, atsižvelgiant į tai, ar baseinas bus naudojamas ir žiemą, reikėtų apgalvoti ir atitinkamai pritaikyti uždangalą baseinui. Bet kokiu atveju tam idealiausiai tinka įvairaus tipo ir formos teleskopiniai, slenkamų segmentų uždangalai. Vasarą jie apsaugo baseiną nuo įvairių teršalų iš aplinkos bei padeda išlaikyti vandens temperatūrą vėsesniu oru. O štai žiemą, kupolo formos baseinas leis mėgautis vandens malonumais ne po atviru dangumi.

Tiesa, baseiną įrengiant lauke, labai svarbu tinkamai parinkti jam vietą, žinoma, jeigu yra tam galimybė. Geriausia rinktis atvirą saulėtą kiemo vietą, kad arti nebūtų medžių. Tokiu atveju turėsite idealią galimybę mėgautis saulės ir vandens voniomis vienu metu.