Šunų mitybos patarimai

sunu-maistas-atsiliepimai

Dauguma šunų savininkų, augindami gyvūnėlius mažai kreipia dėmesį į tai, kokį maistą duoda savo numylėtiniams.

Nemažai veterinarų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje mus įspėja apie potencialią riziką kurią šuns sveikatai gali sukelti prasta mityba. Tai yra ypač aktualu mažų veislių šunims, kurie, anot ekspertų turi unikalius maistinių medžiagų poreikius.

Šiame straipsnyje mes šiuos poreikius ir aptarsime. Kiekvieno šuns augintojo dėmesiui, pateikiame svarbiausius patarimus kaip tinkamai maitinti mažuosius šuniukus.

Domėkitės mitybos principais ir atsiliepimais

Nedidelio sudėjimo šuniukai dažnai turi kur kas kitokius mitybos poreikius nei didesnės veislės šunys. Kaip teigia veterinarai, didžiausia mažųjų šunų savininkų mitybos klaida – įsitikinimas, jog mažiems šunims reikia mažai maisto.

Labai dažnai yra taip, jog jiems kaip tik reikia daugiau kalorijų, nei didesnės veislės šuniui. Tai yra ypač aktualu jei šuo yra labai jaunas, kadangi greitas metabolizmas lemia tai, jog jie valgys daugiau. Pradedant tinkamai atsižvelgti į gyvūnėlio poreikius, jo sveikata bus rūpinamasi nuo pats mažens, todėl šuo bus geresnės sveikatos, net ir pasenęs.

Kalbant apie šunų mitybą apskritai, vienas iš klaidingiausių įsitikinimų yra tai jog jie gryni mėsėdžiai, nors tai nėra tiesa. Nedaugelis savininkų žino, jog jiems neužtenka vien sauso ar šlapio šunų maisto, randamo pakeliuose ar skardinėse. Šunų mityboje kartu reikia ir didelės įvairovės maistinių medžiagų, vitaminų bei mineralų. Prieš perkant maistą svarbu perskaityti specific maisto atsiliepimus ir įsitinkinti, kad toks maistas labiausiai tiks jūsų augintiniui.

Žinoma, tiksliai pasakyti kiekvieno šuns poreikius gali tik veterinaras, todėl norėdami užtikrinti, jog jūsų augintinis tinkamai valgo, būtinai kreipkitės į jį, kad tiksliai žinotumėte jo poreikius.

Rinkitės specializuotas parduotuves

Dar vienas patarimas tinkamai mitybai užtikrinti yra ne tik pačių pakuočių skaitymas, tačiau ir papildomos informacijos ieškojimas.

Jeigu manote, jog nėra pakankamai aišku ar maistas tinkamas būtent jūsų augintiniui, kreipkitės į veterinarą norėdami įsitikinti, jog šis gamintojas turi veterinarų patvirtinimą kaip aukštos kokybės produktais prekiaujantis tiekėjas.

Be to, dauguma gamintojų turi savo svetaines, kurios detaliai yra aprašoma informacija apie kiekvieną produktą. Jos neradus, galite kreiptis konsultacijai su įmonės ekspertais, tam, kad rasti atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Įdėmiai skaitykite produktų antraštes

Dažnai pirkdami maistą šuniui jų savininkai nesigilina kas parašyta ant pakuotės. O jeigu ir skaito, tai nepakankamai atidžiai, kas, labai tikėtina, gali privesti prie prastos mitybos ar net sveikatos sutrikimų.

Rekomendacijos skaitant ant pakuočių esančią informaciją

  • Ieškokite teiginių, jog tai subalansuotas ir pilnos medžiagų komplektacijos produktas. Subalansuoti produktai turės bent minimalų reikalingiausių medžiagų kiekį ir taip užtikrins, jog šuo nesusidurs su maisto trūkumu.
  • Įsitikinkite jog maistas tinka pagal šuns amžių (pvz. Šuniukams, suaugusiems šunims, visų amžių šunims). Tinkamai pasirinkus maistą pagal amžių, bus užtikrintas reikalingas maisto kiekis pagal šuns augimo stadiją.
  • Patyrinėkite ingredientus ar nėra produktų galinčių sukelti augintiniui alergiją. Taip išvengsite galimos alerginės reakcijos ir panašių sveikatos sutrikimų šuniui.

Pakuočių skaitymas gali būti labai naudingas renkantis maistą, tačiau ne visados rasite informacijos apie pačią produkto kokybę. Pasikartosime, bet tokiu atveju vėl reikėtų kreiptis į veterinarą.

Apibendrinant

Galima teigti, jog geriausias maistas mažiems šunims užtikrina, jog jūsų numylėtinis gyvens ilgą ir sveiką gyvenimą. Svarbu ne tik žiūrėti kas perkama, tačiau ir žinoti ko reikalauja gyvūnų organizmas.

Šie patarimai, žinoma, yra bendriniai, geriausiai nustatyti dietą jums padės tik kvalifikuoti veterinarai.

 

Parengė http://www.dimela.lt

 

Facebook Comments