Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Klasikinis interjero stilius

klasikinis interjeras

Klasikinis interjero stilius yra tarp populiariausių interjero dizaino stilių pasaulyje. Šis stilius pasižymi savo elegantiškumu bei didybe.

Vieni svarbiausių elementų interjere, padedančių sukurti klasikos pojūtį – klasikiniai baldai.  Jie sukuria harmoniją, pusiausvyrą bei prabangos erdvės jausmą namuose.

Pagrindinės savybės

Klasikiniai baldai 

Klasinis stilius pasižymintis savo prabanga dažniausiai turi klasikinio stiliaus baldus. Tai gali būti nauji ar naudoti odiniai baldai, sunkus medžio masyvo baldai, kurių vienas svarbiausių elementų yra raižytos, žalvario detalės, česteris, audiniai, apimantys odą, aksomą ir šilką.

Be jokios abejonės, matome, kad tokios medžiagos yra tikrai nepigios, tad dar vienas požymis išskiriantis prabangos stilių yra didelė įrengimo kaina bei visai neekonomiški variantai.

Tamsios spalvos 

Klasikiniam stiliui yra būdingos turtingos tamsios spalvos, priduodančios kambariui prabangos. Klasikiniame interjere,  sienos dažniausiai yra neutralių spalvų, todėl tamsūs klasikiniai baldai, meno kūriniai tik dar labiau tai paryškina.

Tokį variantą galima pagražinti naudojant interjero aksesuarus raudonos, žalios ar rudos spalvų. Kai tokių spalvų deriniai susijungia su neutraliomis sienomis atsiranda jaukumo atmosfera, kuri dažniausiai išsiskiria prabangos stiliumi.

Dekoravimo detalės

Norint sukurti išbaigtą klasikinio stiliaus interjerą labai svarbu turėti elegantiškas dekoratyvines detales savo namuose. Tokie variantai taptų puikiu sprendimu, norint tinkamai užbaigti interjerą:

Žvakidės, porcelianas, klasikinės lempos, vazos, dekoratyvinės pagalvėlės ,veidrodžiai, staliukai, knygų kolekcijos, šviestuvai.

Taip pat tokie aksesuarai gali būti dekoruoti prabangiais metalais bei turėti tamsų atspalvį.

Apšvietimas

Apšvietimas daro taip pat didelę įtaką klasikinės atmosferos sukurimui. Tokio stiliaus apšvietimas turi sklisti iš kokybiškų medžiagų pagamintų lempų, tam tikru kampu, kadangi sukuriamas svetingumo jausmas.

Galima įmontuoti didžiulius krikštolo sietynus,nors tai yra gal brangus dalykas. Svarbiausia yra tai, kad apšvietimas būtų simetriškas ir kristų ant daiktų vienodai.

Simetrija

Pagrindinis aspektas suteikiantis klasinio jausmo interjero dizainui yra simetrija. Tai reiškia, kad daiktai bei aksesuarai turėtų būti išdėstyti kuo simetriškiau. Tai apima sofas, kėdes, galinius stalus, lempas, apmušalus ir aksesuarus.

Kai šie daiktai yra po du, tada susibalansuoja visa kambario erdvė. Toks balansas yra sukuriamas kai viena interjero detalė tampa pagrindiniu aspektu. Tas aspektas gali būti televizorius, bet jeigu norite suteikti kambariui paslaptingumo tai gali būti net paveikslas ar židinys.

Populiarumas

Toks interjeras labai populiarus yra visame pasaulyje, kadangi klasikiniai baldai pasižymi savo ilgalaikiškumu bei kokybe. Tinkamai juos prižiūrint, baldai gali atrodyti kaip nauji bei tarnauti kelis dešimtmečius.

Taip pat dekoratyviniai daiktai, kolekcijos, kurios puošia interjerą yra labai paklausios ir su laiku gali tapti brangiu paveldu. 

Sekantis punktas yra turtingos puošybos bei simetrijos detalės, kurios žavi daugelį klasikų pasaulyje. Ne mažiau svarbus aspektas yra jaukumo atmosfera, kuri yra sukuriama ramių spalvų deka.

Žmogus gali atsipalaiduoti po sunkios bei darbingos dienos bei pasinerti į malonią atmosferą. Galiausiai tai yra populiaru dėl šilumos efekto, kurį suteikia geras sietynų bei šviestuvų apšvietimas.

Pabaigai

Straipsnyje pateikėme klasikinio interjero stiliaus ypatumus bei bruožus. Sukurus tokio stiliaus interjerą namuose galėsite pasinerti į elegancijos ir komforto zoną, kurį džugins savo jaukumu Jus kiekvieną dieną.  

Facebook Comments