Išskirtinės šunų ar kačių veislės: ką turėtumėte žinoti apie jų sveikatą?

veterinarijos klinika

Šunys yra vieni iš populiariausių ir mylimiausių naminių gyvūnų pasaulyje. Jie yra draugiški, ištikimi, protingi ir puikūs sergėtojai. Tačiau, ne visi jie yra vienodi. Kai kurios veislės yra retesnės ir brangesnės nei kitos, bet tai taip pat reiškia, kad jos gali turėti daugiau sveikatos problemų.

Kokios šunų veislės imlesnės ligoms?

Pavyzdžiui, Berno zenenhundas yra didelis ir gražus šuo, kuris kilęs iš Šveicarijos. Jis yra žinomas kaip puikus šeimos narys ir darbinis šuo. Tačiau jis taip pat yra labai linkęs sirgti vėžiu dėl ilgalaikio veisimo. Daugelis Bernų zenenhundų gyvena tik 6 – 8 metus.

Kitas pavyzdys yra Anglų buldogas. Tai yra mažas ir mielas šuo, kuris turi charakteringą suspaustą snukį. Tačiau būtent dėl to jis kenčia nuo daugybės kvėpavimo problemų, taip pat nutukimo, klubų displazijos ir odos alergijų. Kiekviena veterinarijos klinika ko gero patvirtins, kad tai dažniausia veislė, kuri aplanko kiekvieną veterinarijos specialistą.

Dar vienas pavyzdys yra Veimaraneris. Tai yra elegantiškas ir sportiškas šuo, kuris kilęs iš Vokietijos. Jis yra žinomas kaip puikus medžiotojas ir draugas. Tačiau jis taip pat turi retą būklę, kuri neleidžia jo kraujui tinkamai krešėti, todėl net paprastos mėlynės gali būti labai pavojingos. Veimaraneris taip pat linkęs sirgti stuburo ir klubų problemomis.

Kai kurios kačių veislės irgi priskiriamos prie rizikos grupių

Dabar pereikime prie kačių. Katės yra kitas labai populiarus ir mylimas naminių gyvūnų pasirinkimas. Jos yra nepriklausomos, žaismingos, mielos ir smalsios. Tačiau, kaip ir šunys, katės taip pat turi savo sveikatos rizikas, kurios gali būti didesnės kai kurioms veislėms.

Pavyzdžiui, Birmos katė yra nuostabi katė, kuri turi melsvas akis ir baltus letenėles. Jos kilmė nėra tiksliai žinoma, bet manoma, kad ji atkeliavo iš Azijos. Birmos katės yra draugiškos, protingos ir šeimyniškos. Tačiau jos taip pat yra linkusios sirgti polikistiniu inkstų liga (PKD), kuri gali sukelti inkstų nepakankamumą. Be to, Birmos katės gali turėti paveldimą genetinę būklę, kuri trumpina jų gyvenimo trukmę iki 8 mėnesių.

Kitas pavyzdys yra Persų katė. Tai yra labai populiarus ir žinomas katės tipas, kuris turi ilgą kailį ir trumpą snukį. Kai kurie veisėjai dar labiau sutrumpina persų katės snukį, kad atitiktų parodų standartus. Persų katės yra ramios, švelnios ir mielos. Tačiau jos taip pat turi daug sveikatos problemų, tokių kaip kvėpavimo sutrikimai, akių infekcijos, inkstų ligos, širdies ligos ir kt.

Dar vienas pavyzdys yra Sfinksas. Tai yra neįprasta katė, kuri neturi plaukų. Ji kilusi iš Kanados ir yra labai draugiška, žaisminga ir smalsi. Sfinksai yra unikalūs ir reti, bet jie taip pat turi savo sveikatos iššūkių. Jie yra jautrūs šalčiui, saulei ir odos problemoms. Jie taip pat gali turėti kardiomiopatiją – širdies raumens ligą.

Kaip matote, išskirtinės šunų ar kačių veislės gali būti labai patrauklios ir įdomios, bet joms taip pat gali kilti daugiau sveikatos problemų nei įprastoms veislėms. Jei norite įsigyti tokios veislės gyvūną, turite būti pasirengę rūpintis jo sveikata ir atlikti reguliarius veterinarinius patikrinimus. Taip pat svarbu rinktis atsakingus veisėjus, kurie tikrina savo gyvūnus dėl paveldimų ligų ir nesiekia pernelyg išpūsti jų bruožų. Be to, turėtumėte žinoti, kad augintinio veislė gali daryti tiesioginę įtaką renkantis gyvūnų draudimą. Kai kurios draudimo bendrovės nedraudžia šiame straipsnyje paminėtų gyvūnų veislų. Tad, turėkite tai galvoje, jeigu svarstysite apdrausti savo augintinį.

Facebook Comments