Skolų išieškojimas, kiek kainuoja tokia paslauga?

skolų išieškojimas

Praktiškai kiekvienas yra bent kartą gyvenime skolinęs ar skolinęsis pinigų. Nors dažniausiai tai būna pakankamai nedidelės sumos, tačiau pasitaiko ir brangesnių pirkinių, kuriems reikia atitinkamo kapitalo.

Aišku, tuomet ir rizika yra didesnė ir neretai būtent dėl nesutarimų grąžinant skolas kyla nemažai problemų. Ir bandyti jas spręsti savarankiškai praktiškai neįmanoma, nebent pavyktų draugiškai susitarti ir surasti kompromisą. Todėl vis dažniau žmonės kreipiasi į teisininkus, kurie specializuojasi šioje srityje ir gali suteikti profesionalę pagalbą. 

Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus, todėl ir galutinė paslaugos kaina neretai skirsis. Kai kuriais atvejais ji gali priklausyti ir nuo išieškomos sumos, tačiau tokia kainodara taikoma pakankamai retai, bent jau šioje srityje. Be to, labai dažnu atveju patirtas išlaidas kompensuoti tenka ne pinigus norinčiam žmogui, o tam, kuris vengia juos grąžinti. Ypač jeigu prieinama iki teismo, kas yra gana dažnas atvejis, ypač jeigu žmonės nenori tartis geranoriškai.

Todėl kiekvienu atveju teisininkai įvertina visas aplinkybes ir kiek reikės pastangų norint atgauti pinigus, o tuomet jau pateikia savo kainą už pagalbą. Bet skolų išieškojimas yra bene vienintelis būdas, kuris gali padėti susigrąžinti tai, kas buvo paskolinta. Dėl to dauguma nėra linkę taupyti šioje vietoje. Tuo labiau, kad ir paslaugos kaina lyginant su skola neretai būna gana nedidelė.

Ar gali pritrūkti įrodymų?

Visuomet yra tokia tikimybė, todėl reikėtų visas rizikas įvertinti dar prieš skolinant pinigus. Kadangi net ir nedidelė smulkmena gali pakeisti labai daug. Ir vienu atveju ji garantuos, kad tikrai pavyks atgauti tai, kas buvo paskolinta. O kitu atveju ji gali sukelti ir nemažai keblumų. Sunkiausia kažką įrodyti, jeigu buvo perleisti gryni pinigai nepasirašant net ir paprasto skolos raštelio. Tačiau kitais atvejais didesnių problemų kilti neturėtų. 

Bet neretai susiduriama su dar viena nemaža problema, jog skolininkas neturi iš ko grąžinti skolos arba bent jau taip teigia. Tuomet be profesionalios pagalbos ir kartais net be teismo sprendimo kažką padaryti praktiškai neįmanoma. Tačiau po to, pasitelkiant teisines priemones atgauti skolą nėra labai sudėtinga. Nebent žmogus neturėtų jokio turto ir pastovių pajamų. Bet taip nutinka gana retai, kadangi dauguma prieš skolinant pasidomi tuo ir įvertina galimą riziką. Būtent tam rekomenduojama skirti itin daug dėmesio.

O norint, jog iškilus problemoms procesas būtų kuo sklandesnis, reikėtų pasirūpinti ir oficialiu dokumentu. Kuriame būtų aiškiai įvardijamas skolinimo faktas ir išdėstomos kitos papildomos sąlygos. Tai leis sutaupyti itin daug laiko ir kitų resursų. Be to, tokiu atveju ir skolininkas rimčiau žiūrės į savo įsipareigojimą ir nesistengs jo išvengti. Taigi, nebus reikalingas ir skolų išieškojimas.

Facebook Comments