Sausas maistas ar „natūralus“ – ekspertų nuomonė

Advance sausas šunų maistas

Mokslinė kačių ir šunų dietologija šiandien yra pakankamai išvystyta, kad nustatytų gyvūnų poreikius ir jų organizmui reikalingas maistines medžiagas, tačiau, nepaisant to, atsakymas į prieštaringą klausimą: kaip geriausiai maitinti augintinį, naminiu maistu ar subalansuotu maistu, sausu maistu tokiu kaip Advance sausas šunų maistas, lieka be aiškaus atsakymo. Ir ar jis gali būti?

Akivaizdu, kad kiekvienas augintinis yra unikalus, kiekvienas savininkas turi skirtingas galimybes, be to, nėra visuotinai priimto „natūralaus“ apibrėžimo, po šiuo terminu gali slypėti skirtingos sąvokos. Būtent todėl, prieš teikdami rekomendacijas, pirmiausia suformuluosime, ką tiksliai turime omenyje natūralią mitybą, o tada išsiaiškinsime, kas naudingiau augintiniui specialistų požiūriu.

Natūrali mityba

„Natūralus“ plačiąja prasme reiškia „tikras“, „tikras“, „natūralus“, todėl „natūralios mitybos“ derinys labai patraukliai skamba rūpestingam šeimininkui, kuris nori, kad augintinis gautų tik tai, kas geriausia. Tačiau iš tikrųjų šis apibrėžimas gali slėpti įvairius maisto rinkinius, labai nutolusius nuo natūralios kačių ir šunų dietos, kurią daugiausia turėtų sudaryti mėsa.

Labai dažnai „grūdai“, kurie yra savotiška sovietinė naminių gyvūnėlių šėrimo klasika, dažnai painiojami su „tiesiais“. Tokį patiekalą 80% sudarė dribsniai arba makaronai, virti kaulų sultinyje su nedideliu kiekiu mėsos.

Kačių versijoje paprastai buvo nebrangių žuvų, tokių kaip pollock arba žydrieji merlangai. Šiandien trūkumo laikai jau seniai praėjo, tačiau daugelis senosios mokyklos šunų ir kačių lesyklų vis dar taiko tokį šėrimą. Ar reikia sakyti, kad 80% angliavandenių sudarytas maistas tiesiog nesugeba tinkamai pasisavinti mėsėdžio plėšrūno virškinamajame trakte?

Natūrali mityba katėms ir šunims. Privalumai

Taip pat nemaža dalis natūralios mitybos šalininkų mano, kad „natūralus maistas“ yra jų pačių pietų ar vakarienės likučiai, grubiai tariant, likučiai. Maistas nuo šeimininko stalo netinka katėms ir šunims šerti, nes jame dažniausiai yra daug angliavandenių, cukraus, druskos, riebių ar aštrių prieskonių bei padažų.

Naudinga šunims ir katėms gali būti tik „natūrali“ versija, kurią sudaro 70–80% įvairių veislių žalios mėsos, su nedideliu kiekiu angliavandenių (geriausia daržovių pavidalu), pridedant gyvulinių riebalų (pvz. Pavyzdžiui, žuvis) ir aukštos kokybės vitaminų ir mineralų premiksas.

Bet jei šeimininkas pasirinko panašų augintinio šėrimo būdą, jis turės tapti tikru savo augintinio mitybos specialistu. Nepriklausomai apskaičiuokite dietos kalorijų kiekį, baltymų, riebalų, angliavandenių, taip pat vitaminų ir mineralų kiekį. Tačiau šiuo atveju visada yra galimybė, kad „natūralaus“ sudėtis nebuvo pakankamai subalansuota.

Trukūmai

Yra ir kitų nemalonumų, lydinčių šėrimą natūraliu maistu – tai reguliarūs dideli mėsos pirkimai, vėlesnis jos pjaustymas ir sandėliavimas, kuriam prireiks daug vietos. Žalioje mėsoje gali būti parazitų ar bakterijų, o termiškai apdorota mėsa nėra tokia maistinga, nes kepimo metu daugelis maistinių medžiagų sunaikinamos.

Natūralūs produktai turi trumpą galiojimo laiką ir nešaldydami jie labai greitai genda. Šerti gyvūną „natūraliu maistu“ kelyje bus labai problematiška, o net jei teks palikti savo augintinį kelioms dienoms, bus labai sunku rasti žmogų, kuris norėtų būti asmeniniu virėju. tavo augintinis.

Sausas maistas

Per pastaruosius 20 metų sauso maisto kokybė labai išaugo, nors jos svyravimai vis dar milžiniški. Norėdami suprasti pašarų sudėtį ir pasirinkti gerą produktą, turėsite tinkamai išnagrinėti problemą. Tačiau geras sausas maistas turi daug privalumų:

  • turi ilgesnį galiojimo laiką, ilgai negenda atvirame ore. Galite užmigti automatinėje šėrykloje;
    saugojimui reikia tik tamsios vietos toliau nuo šildymo prietaisų. Galima supilti į patogų indą arba palikti gamyklinėje pakuotėje;
  • sausas maistas yra subalansuotas visomis maistinėmis medžiagomis, jame yra tinkama proporcija vitaminų ir mineralų, o tai leidžia visiškai patenkinti fiziologinius augintinio poreikius;
  • sausas maistas praeina sanitarinę ir mikrobiologinę kontrolę, jame nėra patogenų ir toksinų;
    visiškai paruoštas naudojimui, nereikalauja jokių priedų, išskyrus švarų geriamojo vandens.

Advance sausas šunų maistas

Kiekvienas šuo yra unikalus, jo fiziniai gebėjimai ir elgesio bruožai priklauso nuo daugybės veiksnių, įskaitant genetiką, dresūrą, elgesį ir gyvenamąją aplinką. Gaminant visavertį šunų maistą, ADVANCE™ ekspertų komanda atlieka DNR testo genetinę analizę, kuri suteikia įžvalgų apie Jūsų šuns veislės elgesio ypatumus, numatomą suaugusio augintinio svorį ir rizikas susirgti tam tikromis genetinėmis ligomis.

ADVANCE šunų maistas gaminamas kontroliuojant mineralų ir drėgmės lygį, siekiant palaikyti gerą šlapimo takų būklę. Jame nėra pridėtinių konservantų, o vitaminas E, natūralūs imunoglobinai ir polifenoliai padeda palaikyti tinkamą šuns imuninės sistemos funkcionavimą.

ADVANCE šunų maiste esantys imunoglobinai neutralizuoja svetimkūnius, tokius kaip virusai ir bakterijos, o natūralūs polifenoliai veikia imunines ląsteles bei padeda kovoti su laisvaisiais radikalais.

ADVANCE šunų maistas praturtintas Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštimi bei cholinu, siekiant palaikyti gerą keturkojo regėjimą ir normalų smegenų vystymąsi. Maisto gaminimo ekspertai pasirūpino ir Jūsų augintinio dantų bei dantenų sveikata – specialiai pritaikyti gaminiai gali sumažinti dantų akmenų formavimąsi ir padėti pašalinti apnašas.

Išvada

Kad ir ką valgytų jūsų augintiniai, ar tai būtų sausas maistas, ar „natūralus“, ekspertų nuomonė yra vienareikšmė – plėšrūnai turėtų valgyti daugiausia mėsą. Jei paruoštas pramoninis racionas atitinka šį reikalavimą, geriau jį valgyti nuo stalo arba neteisingai suformuluotą natūralų racioną.

Šaltinis: dokrinesa.lt

Facebook Comments