Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Ar plokštelinis rekuperatorius sausina orą?

rekuperatorius

Maždaug prieš penketą – šešetą metų buvo labai garsiai kalbama apie tai, kad rekuperacinė sistema apskritai sausina patalpų orą. Tačiau nei anuomet, nei šiandien to teigti kaip fakto negalima, kadangi tai yra labiau mitas nei tiesa.

Visgi paneigti, kad tame yra tiesos, taip pat negalima, kadangi tai priklauso nuo pasirinkto įrenginio tipo. Anksčiau buvo teigiama, kad išskirtinai plokštelinis rekuperatorius sausina orą, todėl buvo rekomenduojama rinktis rotacinį rekuperatorių. Šiandien ir šią prielaidą mes galime visiškai paneigti.

Iš esmės visų rekuperatorių principas yra panašus – visi jie šalina panaudotą ir tiekia šviežią orą, prieš paduodant į patalpas jį pašildydami. Ypatingai šaltuoju metų laiku, kuomet paimamas šaltas oras ir taip jau yra gana sausas, perėjęs per rekuperatoriaus šilumokaitį, dar labiau išsausėja. Tai būdinga bet kokiems naudojamiems šildytuvams.

Jeigu kalbėsime apie standartinius atskirų srautų plokštelinius rekuperatorius, jį naudojant patalpų oras tampa sausesnis, kadangi jis neturi drėgmės grąžinimo galimybės. Tačiau šiuo atveju, galima rinktis entalpinį plokštelinį rekuperatorių su drėgmės grąžinimu. Šie įrenginiai nemaišo oro srautų, paprastai visų veikimo principas tas pats – vienais tarpais tarp plokštelių oras šalinamas, kitais – paduodamas. Paduodamo oro pašildymui išskirtinai panaudojama energija, gauta iš šalinamo oro, taip grąžinant dalį šilumos atgal į patalpas.

Entalpijos funkcijos pagalba grąžinama ne tik šiluma, bet ir dalis drėgmės, kuri susidaro oro šalinimo metu. Įprasta, kad šiltuoju metų laiku santykinė drėgmė patalpose yra didesnė ir siekia apie 60%. Tačiau žiemos metu, kuo šaltesnis oras yra, tuo jis sausesnis, todėl daugelis žmonių, naudojančių rekuperatorius be drėgmės grąžinimo funkcijos, tai pajunta. Tuo tarpu entalpiniai rekuperatoriai, nors problemos neišsprendžia absoliučiai, tačiau situaciją ženkliai pagerina. Gali būti, kad naudojant tokį įrenginį papildomų drėkintuvų net neprireiks.

Facebook Comments