Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Naudingi patarimai pradedantiesiems sodininkams

Teritorijos tvarkymas

Labai nemaža dalis mūsų šalies gyventojų turi nuosavus namus arba sodybas. Tai reiškia, kad šiltasis metų laikas tokių vietų savininkams yra ne tik poilsio, tačiau ir papildomų aplinkos priežiūros darbų metas. Kadangi įprastai tuomet, kai atliekamas teritorijos tvarkymas, kyla daugybė įvairių klausimų, į kuriuos gauti atsakymai galėtų padėti pasiekti norimus rezultatus, pateiksime jums keletą naudingų detalių.

  • Savo laiką paskirstykite proporcingai. Nemaža dalis žmonių savo teritorijos tvarkymui laiko skiria tik savaitgaliais. Deja, bet tai ne visuomet yra pats tinkamiausias sprendimas. Jei gyvenate nuosavame name, tuomet pasistenkite kasdien teritorijos tvarkymui skirti bent po valandėlę – tokiu atveju pernelyg nepavargsite ir visas aplinkos priežiūros procesas bus malonesnis.
  • Nesodinkite lyg būtumėte tikri ūkininkai – viską vienu metu. Sodinkite tik tai, ko jums iš tikrųjų reikia, tuomet, kai tam tinkamiausias oras ir yra palankios kitos aplinkos sąlygos.
  • Suformuokite ilgalaikį sodą, kuriame būtų ilgamečių augalų, kurių priežiūrai nereikia skirti labai daug dėmesio. Kai kurie vartotojai, kurie neturi pakankamai reikiamos patirties, linkę įsigyti labai egzotinius augalus, kurie yra lepūs ir sunkiai pritampantys prie mūsų klimato sąlygų, todėl ilgainiui pastarieji nuvysta ar suserga įvairiomis augalų ligomis. Norint to išvengti, kur kas geriau rinktis mūsų klimatui būdingus augalus.
  • Atsižvelkite ne tik į grožį, tačiau ir kvapą. Jei jūsų sode jausis nuostabūs gėlių ir kitų augalų skleidžiami kvapai, tokiame sode bus kur kas maloniau tvarkytis ir ilsėtis.
  • Augalus turėtumėte sodinti tinkamose vietose ir tinkamu metu. Pasirinkite tokius augalus, kurie yra atsparūs parazitams, atitinka jūsų dirvą, klimatą ir yra suderinami su kitais pasodintais augalais. Viskas turėtų derėti tarpusavyje – tai būdinga ne tik mūsų namų vidaus interjerui.
  • Rinkitės augalus, kurie žydi skirtingu metu. Tai gražiausiais pumpurais leis džiaugtis labai ilgą laiką.
  • Labai atidžiai pasirinkite įvairias lauko skulptūras ar kitas sodo eksterjero detales, kurios jūsų teritoriją puoš labai ilgą laiką.
  • Pabandykite užsiauginti savų daržovių ir vaisių. Kai pamatysite pirmuosius savo darbo vaisius, jums kils kur kas didesnis entuziazmas siekti dar daugiau.
Facebook Comments