Ar filmai tikrai gali sukrauti turtus?

filmaiGalvojate ar daug pinigų susižeria populiariausi užsienio filmai? Domitės aktoryste? Jums reikėtų žinoti, kad nemenkus pinigus uždirba tik labiausiai pripažinti kino aktoriai. Čia kalba eina apie JAV kino pramonę. Lietuviai tokių įspūdingų sumų tikrai neuždirba. Garsiausi kino aktoriai susižeria milijonines sumas ne tik dėl to, jog vaidina filmuose – jų pajamų šaltinis taip pat yra ir reklama. Jie dažniausiai reklamuoja filmus, kuriuose vaidina. Garsiausi kino aktoriai uždirba ne tik iš filmavimosi, tad žemiau pateikiamas sąrašas veiklų, iš kuri jie taipogi gauna milžiniškus honorarus, kurio vieno iš jų užtektų oriam gyvenimui net keliems ar keliems šimtams lietuvių.

Vaidyba. Žinoma, pagrindinis pajamų šaltinis yra būtent filmavimasis. Aktoriai iš to uždirba daugiausiai, nebent jiems yra pasiūlomas atskiras kontraktas su kažkokia didele bendrove, jog būtų reklamuojama jos produkcija. Aktorystė yra pelninga veikla, tačiau kalbant apie Lietuvą, tai čia didžiulių perspektyvų nėra. Dauguma aktorių, sužibėję viename filme, paskui gauna kvietimus filmuotis kituose. Įdomiausia tai, kad toks darbas nėra trumpas – kai kuriuos filmus pastatyti trunka net metus ar daugiau. Jeigu filmas turi kelias dalis, tai tikėtina, kad po pirmosios dalies aktorius gauna didesnį atlygį už būsimą antrąją – taip yra įprasta, jog jeigu filmas pasiseka, tai už sekančios dalies filmavimą jis nori didesnio honoraro.

Prodiusavimas, reklama, vadyba. Daugelis žmonių galvoja, kad aktoriai gauna pinigus tik už vaidybą, tačiau neretai jiems mokami pinigai ir už to filmo reklamą. Pavyzdžiui, jeigu yra sutariama, kad aktoriui bus mokamas sutartas honoraras ir tuo pačiu priedas nuo filmo pelno, tai aktoriai dažniausiai patys stengiasi savo filmus reklamuoti kur tik įmanoma. Kartais jiems mokamas atskiras honoraras, jeigu sutariama konkreti suma be priedų. Būtent todėl galite matyti, jog garsiausi aktoriai savo soc. tinklapių paskyrose reklamuoja artėjančius filmus.

Aktoriai tampa ir reklaminiais veidais. Ypač retai akcentuojama, kad aktoriai neretai sudaro didelius kontraktus, kuriuose jie įpareigoti būti reklaminiais veidais. Už tai jie gauna pinigus ir gana nemažus. Pavyzdžiui, kino festivaliuose jiems netgi sumokamos didelės sumos, jog vilkėtų tam tikrų dizainerių rūbais.

Facebook Comments