Miško pirkimas bei pardavimas Lietuvoje

perku miskaIeškote supirkėjų, kurie šiuo metu perka mišką? Lietuvoje miško supirkimo procesas yra gana sudėtingas ir tam tikrų žinių reikalaujantis darbas. Čia yra būtina domėtis tam tikrais teisės aktais, nes mat miškų naudojimo galimybės yra gana plačios. Čia svarbiausia yra tai, jog kiekvienas pardavėjas turi pasiūlyti adekvačią kainą, kurią šiuo metu nustatyti gali ne kiekvienas. Kaip reikėtų apibendrinti miško vertą, jog būtų galima suprasti kokios kainos galima prašyti?

Svarbu yra tai, jog kiekvieno miško paskirtis yra vis kita, todėl pardavimui kiekviena jų taip pat yra skirstoma į tam tikras kategorijas. Verta pažymėti, jog šiuo metu, didžiąją dalį perkamų miškų sudaro būtent tie, kurie yra skirti kirtimui. Paprasčiausiai, miškininkyste užsiimti gali ne kiekvienas, o želdinimo darbuose taip pat tenka įdėti nemažai pastangų. Miškas kirtimui yra skirstomas į dvi kategorijas – su sklypu ir be jo. Trumpai tariant, šiuo metu pardavėjai tiesiog ieško miškingos vietos, iš kurios galėtų gauti nemažą kiekį medienos žaliavos. Tai reiškia, jog mūsų šalies įstatymai numato galimybę mišką parduoti tik kirtimo darbams. Įprastai pirkėjai nori tik gauti teisę į miško medieną – tam turi būti paruošiamos sutartys ir svarbiausia pateikiami visi reikalingi leidimai medžių kirtimui. Pirkėjas tiesiog nusiperka ne miško sklypą, o būtent medžius, kuriuos nori kirsti. Kiekvienas pardavėjas gali parduoti šią teisę, todėl kalbant trumpai, miško pirkimas kirtimui pasižymi tuo, jog čia nėra perleidžiamas visas sklypas pirkėjui – jam yra suteikiama teisė iškirsti mišką pagal visus leidimus ir visą gautą medieną naudoti savo reikmėms, tad pardavėjui lieka pats sklypas.

Kas liečia miškų kainas, tai verta pastebėti, jog dažnai pardavėjai jas nustato gana aukštas ir neadekvačias. Kiekvienas miškas yra vertinamas specialistų ir čia yra apžvelgiami visi faktoriai – miškų tankumas, medienos kiekis, medžių rūšis bei mišrumas ir privažiavimas prie miško ploto. Būtent šie faktoriai yra lemiantys miškų kainas Lietuvoje, tad jeigu vertinate savo sklypą, tai būtinai atsižvelkite į šiuos kainos vertinimo kriterijus, jog žinotumėte, kad kainą esate nustatę tinkamą ir priimtiną susidomėjusiems pirkėjams.

Jeigu turite problemų su pirkėjų paieška, tai tiesiog pasinaudokite interneto galimybėmis ir skelbimų portaluose ieškokite pasiūlymų su antraštėmis „perku mišką“.

Facebook Comments