Medinių lauko tvorų dažymas: naudingi patarimai

Medienos dazai

Jei šiuo metu ėmėtės savo nuosavo namo lauko teritorijos tvarkymo darbų ir norite tinkamai pasirūpinti medine lauko tvora, jums neabejotinai bus reikalingi kokybiški medienos dažai, kurie tvorai ne tik suteiks puikią estetinę išvaizdą, tačiau taip pat prailgins ir jos tarnavimo laiką.

Jei pasirenkama medinė tvora, reikia susitaikyti su tuo, jog ja teks tinkamai rūpintis, jei siekiama, kad ji kaip įmanoma ilgiau išliktų tinkamos būklės. Todėl jei norite imtis tvoros apsaugojimo darbų, naudinga atsižvelgti į kelis praktiškus patarimus.

Kokių priemonių reikės tvoros dažymui?

Pirmiausia reikėtų pasirūpinti atitinkamomis priemonėmis, kurių reikės tvoros dažymui. Taigi, turėtumėte įsigyti vidutiniškai šiurkštaus švitrinio popieriaus, skirtingų dydžių teptukų ir plastikinės plėvelės. Tuo tarpu, jei planuojate naudoti aliejinius produktus, jums reikės ir vaitspirito.

Žinoma, svarbiausia, kad jūs investuotumėte į kokybiškus medinės tvoros apsaugai skirtus produktus – lazūrą arba dažus. Lazūros pasirinkimas yra labai platus. Be to skiriasi ir lazūros tarnavimo laikas, todėl prieš pasirinkdami turėtumėte tai įvertinti. Tuo tarpu medienos dažų pasirinkimo atveju taip pat susidursite su didele įvairove. Galėsite rinktis tiek skirtingo tarnavimo laiko dažus, tiek ir skirtingų savybių, pvz., atstumiančius vandenį, dažus ir gruntą viename, dažus su „StayClean“ technologija ir kt.

Pirminiai darbai

Pirmiausia turite įsitikinti, kad šalia tvoros augantys augalai jums netrukdys. Tai reiškia, kad labai svarbiu tampa patogumas. Lygiai taip pat turėtumėte atsižvelgti ar tvoroje nėra įvairių vinių ir varžtų, kurie neleistų kokybiškai nudažyti medinės tvoros.

Kartais medinę tvorą prieš dažant reikia nušveisti arba papildomai apdoroti. Jei mediena yra neapdorota arba nedegta, tuomet turėtumėte padengti ją apsauginiu giluminiu medienai skirtu gruntu. Taip mediena bus apsaugota nuo trūkinėjimo ir bus prailgintas jos ilgaamžiškumas. Taip pat kai kuriais atvejais gali tekti medieną nušveisti, pvz., jei ji jau buvo padengta dažais, laku ar lazūra ir bėgant laikui šis sluoksnis yra labai pažeistas. Tuo tarpu, jei tam tikros tvoros vietos yra labai šiurkščios, jas prieš dažant naujais dažais reikėtų nušveisti. Tai užtikrins geresnį naudojamų produktų sukibimą su mediena.

Medinės tvoros apsaugojimas ir jos atnaujinimas

Prieš pasitelkiant medienos apsaugai skirtas priemones turėtumėte atsižvelgti į orų sąlygas. Tokių darbų reikėtų imtis esant optimaliai oro temperatūrai, kuri turėtų būti daugiau nei 5 °C. Be to, lauke turėtų būti sausa. Tačiau jei lauke yra ypatingai karšta, tokius darbus turėtumėte atidėti.

Taip pat svarbu, kad prieš pradėdami dažymo darbus pasirinktą produktą jūs išbandytumėte ir įsitikintumėte, kad jis puikiai sukimba su tvoros mediena. Kai yra naudojami medienos dažai, tuomet pirmiausia vertėtų medieną padengti medienos grunto sluoksniu. Palaukus, kol jis išdžius, galėsite pradėti dažyti tvorą.

Žinoma, visuomet galite kreiptis į medienos dažais prekiaujančius specialistus, kuriems užduotumėte visus jums rūpimus klausimus.

Facebook Comments