Mediniai langai: kaip išsirinkti ir prižiūrėti?

plastikiniai langai

Langai svarbi namo dalis, todėl kalbų apie juos niekada nebus per daug. Tuo labiau, kad nuo langų priklauso ar gyvensime šiltuose, šviesiuose bei stilinguosenamuose. Šiuo metu vykstant dideliam ekologiško ir ekonomiško gyvenimo būdo propagavimui, vis daugiau žmonių atsigręžia į natūralius produktus, todėl tiek statybų pramonėje, tiek interjere vyrauja natūralios medžiagos. Todėl vis dažniau pasirenkami mediniai langai, vietoj jau tapusių įprastų plastikinių langų. Tačiau ne vienam besirenkančiam langus kyla klausimų – kaip pasirinkti, į ką atkreipti dėmesį, kuo skiriasi plastikiniai ir mediniai langai? Pabandysime šiame straipsnyje atsakyti į kylančius klausimus.

Svarbiausias kriterijus –mediena

Renkantis medinius langus, svarbiausias kriterijus – pati mediena. Nuo medienos savybių priklauso visų langų savybės ir kaina. Langai gali būti gaminami iš įvairios medienos, tiek spygliuočių, tiek lapuočių medžių. Visgi dažniausiai siūloma lapuočių mediena – ąžuolas, raudonmedis – tai itin tvirtas medis, solidžiai atrodantis ir jau tapęs ilgaamžiškumo simboliu. Tuo tarpu spygliuočiai – pušis, eglė, maumedis – pigesnė mediena turinti vieną nedidelį trūkumą – tai sakinga mediena, todėl gamybos metu mediena turi būti kokybiškai nusakinta, kad vėliau netektų susidurti su šiuo trūkumu.

Renkantis medinius langus žinoma didelę įtaką daro medžio raštai ir spalva, būtent todėl langų profiliai ir gaminami iš skirtingų medienos rūšių, kad pasirinkimo paletė būtų plati ir langus būtų galima priderinti prie įvairiausių interjerų. Visgi, jei medienos raštai nėra pagrindinis kriterijus, galima tiesiog nudaryti langus norima spalva. Absoliučiai bet kokia – pasirinkimas platus, todėl langai tikrai bus priderinti prie bet kokio interjero.

Žinoma, ne paskutinėje vietoje ir stiklo paketų savybės, kurios lemia kiek šilumos pavyks išsaugoti namuose šalčiausiu laikotarpiu.

Langų forma – riboja tik fantazija

Mediena profesionalo rankose gali įgauti kokią tik nori formą. Tai itin patvari ir lengvai apdirbama medžiagą, kurios savybėmis žavimasi per amžius. Todėl kalbant apie langų formą pasirinkimą riboti gali tik fantazija. Langus galima pagaminti stačiakampius, kvadratinius, arkinius, apvalius, ovalius ar net deimanto formos. Svarbu suderinti projektą ir pasirinkti tai kas labiausiai tinka prie namo interjero.

Medinių langų priežiūra

Mediniai reikalauja daug daugiau priežiūros nei plastikiniai langai. Todėl tai įvardijama kaip vienas medinių langų trūkumų. Plastikinių langų valymui tereikia šluostės ir vandens ar paprasto valiklio be abrazyvinių dalelių. Tuo tarpu mediniams langams valyti bet kas netinka, antistatinės valymo priemonės gali pažeisti medieną, todėl valyti gamina tik su specialiomis priemonėmis skirtomis medinių langų valymui.

Taip pat mediniai langai yra neatsparūs aplinkos poveikiui, todėl nuolat veikiami saulės, vėjo, lietaus, jie gali išblukti, pakeisti spalvą, tad paprastai rekomenduojama medinius profilius perdažyti ar lakuoti kas kelis metus. Norint, kad mediniai langai tarnautų kuo ilgiau, reikia kruopščiai valyti judančias profilio detales. Jei judantys elementai švarūs – mažesnė tikimybė, jog langų mechanizmai išeis iš rikiuotės.

Dar vienas svarbus momentas – profilaktinė langų priežiūra du kart per metus. Keičiantis sezonams, pavasarį ir rudenį, specialius pieštuku reikia sutepti langų tarpines(pieštukas įeina į langų priežiūros rinkinį, kuris įsigyjamas su langais). Patepus tarpines, jos išlaiko elastingumą ir užtikrina lango sandarumą, todėl besikeičiančios temperatūros nedaro įtakos langų sandarumui. Specialiu tepalu taip pat reikia ištepti ir apkaustus, tvirtinimo detales ir judančias dalis – taip sumažinama detalių trintis ir apsaugomi langai.

 

 

 

 

Facebook Comments