Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Lauko stebėjimo kameros: kaip išsirinkti?

kompiuteris
kompiuteris

Esant tokiam dideliam lauko stebėjimo kamerų pasirinkimui darosi sunku išsirinkti geriausią variantą namų apsaugai. Lauko stebėjimo kameros yra vienas populiariausių būsto apsaugos variantų, todėl nenuostabu, kad jų pasirinkimas yra toks didelis. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausias lauko stebėjimo kamerų charakteristikas, kurias reikia turėti omenyje renkantis geriausią apsaugos kamerų variantą namų apsaugai.

Lauko apsaugos kameros: laidinės ar belaidės kameros?

Lauko stebėjimo kameros yra montuojamos įvairiausiose vietose: sode, prie garažo, vartų stebėjimui, ant namo fasado, pačio namo ir t.t. Todėl, labai svarbu iš anksto numatyti ar kameros bus pajungtos laidu ar bus pasirinktas belaidis variantas.

Belaidis lauko stebėjimo kamerų pasirinkimas labiausiai tiks nedidelėms teritorijoms, kur namų WIFI ryšis apima visą kiemo teritoriją. Belaidės kameros yra labai lankstus apsaugos sistemos pasirinkimas, kadangi jis neapriboja apsaugos kamerų montavimo vietos. Toks privalumas leidžia lauko stebėjimo kamerų savininkui susimontuoti kameras ten kur jis nori, pakreipti jas pačiu tinkamiausiu kampu ir matyti visos teritorijos kampelius, kuriuos būtų sunku stebėti su laidinėmis kameromis, dėl jų mažo mobilumo. Dauguma belaidžių lauko stebėjimo kamerų yra labai paprasta pasijungti ir jų pajungimui nereikia meistrų pagalbos. Kiekvienas žmogus įsigijęs tokias kameras visą jų pajungimą galima atlikti pačiam prisukus kameras keliais varžtais ir telefono pagalba pridėjus jas prie programėlės. Svarbu: renkantis belaides stebėjimo kameras reikia įsitikinti ar WIFI signalas pakankamas visose vietose, kur bus sumontuotos lauko stebėjimo kameros. Jei signalas nepakankamas geriausias sprendimas yra laidinės kameros.

Pagrindinės lauko apsaugos kamerų savybės


Naktinis matymas

Renkantis apsaugos kameras labai svarbu atkreipti dėmesį į jų naktinį matymą. Galingesnis naktinis kainuos brangiau, todėl dar prieš įsigyjant vaizdo stebėjimo sistemą vertėtų įvertinti visus atstumus, kuriais stebėjimą vykdys kameros. Dažniausiai lauko stebėjimo kameros turi du naktinio matymo tipus: spalvotas vaizdas su baltos spalvos LED, kurie apšviečia teritoriją ir infraraudonųjų spindulių pašvietimas, kuris yra nematomas žmogaus akiai, tačiau dėl jo kamera nakties metu fiksuoja juodai baltą vaizdą.

Aukšta kameros raiška

Aukštas kameros detalumas padeda lengviau atpažinti įsibrovėli ar matyti atvažiavusio automobilio valstybinius numerius. Renkantis kamerą jos rezoliucija yra svarbiausias parametras, todėl į jį reikia atkreipti ypatingą dėmesį. Mažesnės (1-2MP) raiškos kameras rekomenduojama statyti patalpose, kur atstumai nėra dideli, stebėti durims ar langams. Aukštesnė 5MP raiška puikiai tiks bendrai kiemo teritorijai stebėti. Na o 8MP ir daugiau geriausi stebint objektus nutolusiais didesniais atstumais.

Vaizdo įrašo talpykla

Renkantis stebėjimo kamerą galima rasti ir skirtingų įrašo įrašymo galimybių. Populiariausi yra įrašymas į atminties kortelę, įrašymo įrenginį ar debesį. Atminties kortelė yra pigiausias, tačiau mažiausiai saugus variantas, kadangi vagišiams nusukus kamerą kartu su ja dingtų ir įrašas. Įrašymas į įrašymo įrenginį patogus tuo, kad net ir netekus kameros įrašas vis vien bus išsaugotas jo atmintyje, todėl jį visuomet bus galima pasiekti net ir netekus kamerų. Pasirenkant įrašą daryti į debesį nebereikia rūpintis tuo, kad įrašą kaip nors prarasite. Jis visuomet bus saugomas debesio paslaugos tiekėjo debesyje ir pasiekimas iš kitų įrenginių. Vienintelis to minusas tai mėnesinis mokestis už įrašo talpinimą debesies paslaugos tiekėjui.

Facebook Comments