Įmonės ir asmeninių duomenų saugumas

Pasiklausymo blake

Jei jūsų įmonės biure buvo aptikta ne viena GSM pasiklausymo blakė, tuomet akivaizdu, kad jūsų įmonei kyla didelis pavojus. Žinoma, tokiu atveju jūs turite įsitikinti, kad pasiklausymo įranga nėra įrengta ir kitose jums priklausančiose patalpose ar transporto priemonėse. Todėl jei blakių yra rasta jūsų įmonei priklausančiose patalpose, būtinai privalote patikrinti ir savo gyvenamąjį būstą, vietas, kuriose poilsiaujate (pvz., sodybą), nuosavą transporto priemonę ir kt. Be to, pasiklausymo blakės nėra vienintelės priemonės, kurios gali būti pasitelktos jūsų stebėjimui. Tokiais atvejais labai dažnai būna naudojamos ir slaptos kameros bei GPS sekimo įranga. Todėl patikrina dėl tokių priemonių taikymo turi būti kompleksinė. Be abejo, tam jūs galite pasitelkti šios srities profesionalus, kurie patikrintų jums priklausančias patalpas ir transporto priemones, užtikrinant, kad pro akis nebūtų praleista nei viena pasiklausymui ir sekimui skirta priemonė.

Kaip bebūtų, jei jums tenka susidurti su tokia nemalonia situacija, kurioje yra tiesiogiai pažeistas tiek jūsų asmeninis, tiek ir jūsų darbuotojų ir klientų privatumas (jau nekalbant apie įmonei svarbią konfidencialią informaciją, kurios nutekėjimas gali turėti didžiulę neigiamą įtaką įmonės tolimesnei plėtrai ir bendrai situacijai), turite imtis visų įmanomų priemonių, kad nuo to būtų galima apsisaugoti ateityje. Žinoma, jei į visą tai, kas jums priklauso, buvo pasikėsinta vieną kartą, tai gali būti bandoma padaryti dar daugybę kartų. Todėl turite pagalvoti, kokie subjektai gali turėti tokių ketinimų ir dėl kokių priežasčių visa tai gali būti daroma. Be to, jei jūs savo patalpose radote minėtos technologinės įrangos, turite pagalvoti ir apie žmones, kurie tokią įrangą galėjo sumontuoti.

Nors tai pasitaiko nelabai dažnai, vis dėlto kai kuriais atvejais problemos slepiasi kolektyve. Tai reiškia, kad visuomet yra išmintinga pasidomėti savo personalu ir dar kartą įvertinti jo lojalumą jūsų įmonei. Be abejo, neturint jokių įrodymų apkaltinti darbuotoją, jog jis šnipinėjo jus ir bandė gauti jūsų įmonei svarbią informaciją, įprastai nėra jokios galimybės. Tačiau jei jūs turite labai daug įtarimų, kad konkretus darbuotojas gali būti būtent tas žmogus, kuris prisidėjo prie tokių neteisėtų veiksmų, natūralu, jog jums gali tekti tokį darbuotoją atleisti. Bet kuriuo atveju, jūs turite apgalvoti absoliučiai visas įmanomas galimybes ir aplinkybes. Tokiu būdu jums turėtų būti lengviau suprasti, kokia linkme toliau jūs turėtumėte judėti ir kas galėtų būti už visą tai atsakingas.

Taip pat naudinga konsultuotis su saugumo specialistais, kurie padėtų jums priimti pačius tinkamiausius sprendimus, kurie apsaugotų jūsų įmonę nuo šnipinėjimo ir užtikrintų, kad jūs nebūtumėte sekami. Be to, didžiulis dėmesys turi būti skiriamas ir skaitmeniniams įmonės duomenims, kurie dažniausiai būna saugomi įmonei priklausančiuose kompiuteriuose ir kitose skaitmeninėse laikmenose. Ir tai padaryti tikrai nėra labai paprasta – ypač neturint atitinkamų kompiuterinių žinių ir pakankamos patirties. Todėl, kaip jau turbūt supratote, skaitmeninių duomenų apsaugą jūs taip pat turėtumėte patikėti šios srities profesionalams.

Taigi, priemonių, kurių turėtumėte imtis, yra daugybė. Kaip bebūtų, lygiai tą patį turėtų daryti ir verslo savininkai, kuriems dar neteko aptikti nei blakių, nei kitos sekimo ar pasiklausymo įrangos. Trumpiau tariant, visuomet vertėtų imtis visų priemonių, kurios padėtų apsisaugoti nuo galimo šnipinėjimo ar sekimo. Todėl net jei verslo savininkui sekasi kuo puikiausiai ir jis nepastebi jokių ženklų, kas gali būti sekamas, jis neturėtų atmesti tokios galimybės ir būtinai pasirūpinti savo įmonės ir savo asmeninių duomenų saugumu.

Facebook Comments