Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Rekuperacinės vėdinimo sistemos priežiūra – ką svarbu žinoti?

Rekuperacinė vėdinimo sistema

Rekuperacinio vėdinimo įrengimas daugeliu atvejų yra būtinas ir neišvengiamas sprendimas. Be šios sistemos naujos statybos namų pridavimas šiandien būtų neįmanomas, o ir gyvenimo sąlygos būtų ganėtinai prastos. Itin sandarūs pastatai reikalauja žymiai efektyvesnio vėdinimo nei jį galima pasiekti vėdinant natūraliai.

Kaip veikia centralizuotas vėdinimas?

Centralizuota vėdinimo sistema gali būti derinama su lanksčių arba cinkuoto plieno ortakių sistema, kuri yra išvedžiojama į visas patalpas. Vykstant vėdinimui, įrenginio pagalba oras cirkuliuoja iš lauko į patalpas ir atvirkščiai.

Kaip ir bet kuri kita sistema, taip ir rekuperacinė vėdinimo sistema reikalauja ne tik kokybiško įrengimo, tačiau ir periodinės priežiūros.

Kokią funkciją atlieka oro filtrai ir kodėl juos reikia prižiūrėti?

Įrenginyje yra montuojami specialūs oro filtrai, kurie pasižymi skirtinga filtravimo klase. Paprastai tai yra du oro filtrai – patalpų orui pagerinti ir apsaugoti įrenginio komponentus. Priklausomai nuo klasės, šie filtrai sulaiko skirtingo dydžio kietąsias daleles, įvairius alergenus, kaip žiedadulkės bei augalų sporos, bakterijas ir mikrobus. Taip pat neutralizuoja iš lauko patenkančius nemalonius kvapus.

Filtrų pagalba iš lauko patenkantis oras yra išvalomas, todėl mes kvėpuojame itin švariu ir grynu oru. Tai yra vienas svarbiausių privalumų alergijų kamuojamiems žmonėms. Dar vienas – šalinamo oro filtras – apsaugo įrenginio komponentus nuo nešvarumų, kurie patenka į įrenginį iš patalpų. Šio filtro tikslas – apsaugoti ventiliatorių, šilumokaičio plokšteles ir kitus svarbius komponentus.

Taigi, šie filtrai laikas nuo laiko užsikemša nuo nešvarumų ir privalo būti periodiškai pakeisti. Tai svarbu dėl paprastų priežasčių. Visų pirma, užsikimšę oro praleidžia mažesnį paduodamo oro kiekį, todėl ženkliai krenta vėdinimo efektyvumas. Čia taip pat svarbu atkreipti dėmesį į naudojamų filtrų klasę. Kuo jie yra tankesni, tuo mažesnes daleles sulaiko (geresnė oro kokybė), tuo pačiu greičiau užsikemša ir reikia dažniau keisti.

Ortakių sistemos valymas ir rekuperatoriaus priežiūra

Ortakių valymas – dar viena labai svarbi vėdinimo sistemos priežiūros dalis. Juos taip pat reikalinga valyti, kadangi ant jų sienelių gali kauptis nešvarumai. Ir, žinoma, rekuperatorius, kuriam būtina atlikti profilaktinę apžiūrą bent kartą per metus.

Facebook Comments