Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Lauko baseino įrengimas – nuo ko pradėti?

baseinų įrengimas

Lietuviška vasara jau ne kartą įrodė, kad baseinas mūsų klimato sąlygoms ne tik tinkamas, bet kartais tiesiog būtinas. Termometro stulpeliui pakilus aukščiau 30 °​C, baseinas kieme gali būti vienas iš išsigelbėjimų nuo kaitros.

Norint įsirengti baseiną savo kieme, visų pirma reikia apsvarstyti, kokio tipo baseiną įsirengti. Nuo to priklauso baseino įrengimas ir visi su tuo susiję niuansai. Žinoma, baseino tipą kartais pasufleruoja arba net padiktuoja ir vieta, kurioje planuojamas baseinas. Taigi, kai kuriais atvejais tai gali būti tarpusavyje glaudžiai susiję dalykai.

Nusprendus, kokį baseiną įsirengsite, labai svarbu numatyti būsimą baseino vietą kieme. Tai turėtų būti gana saulėta vieta, kurioje būtų malonu maudytis, idealiai tam tinka pietų, pietvakarių, vakarų pusė. Vengti reikėtų vietų po medžiais, kadangi nuo jų krentantys lapai, šakos ir kitos šiukšlės nuolatos terš baseino vandenį. O vakarais bus sunku atsiginti nuo uodų.

Priklausomai nuo baseino tipo, jo įrengimui ne visuomet reikalingi betonavimo darbai. Kai kuriais atvejais galima apsieiti ir be to, todėl pats praocesas ne tik tampa parastesnis, tačiau ir trumpesnis. Esant poreikiui atlikti betonavimo darbus, bus reikalingi ir tam tikri žemės darbai. Pavyzdžiui, tie patys karkasiniai baseinai gali būti įrengiami tiek ant žemės paviršiaus, tiek pilnai ar dalinai įleisti į žemę. Tai priklauso nuo baseino formos.

Sudėtingesnio ir didesnio baseino įrengimui reikalingas baseino projektavimas. Jo metu yra suprojektuojamas ne tik pats baseinas, tačiau ir jo filtravimo bei valymo įranga. Labai svarbu tinkamai apskaičiuoti įrangos poreikį ir parinkti atitinkamus įrenginius. Tai užtikrina komfortišką baseino priežiūrą ir saugų mėgavimąsi vandens malonumais.

Renkantis baseiną, reikėtų apgalvoti ir jo dydį bei gylį. Čia vertėtų atsižvelgti į šeimos narių poreikius – ar baseinu naudosis vaikai, kokio amžiaus jie yra. Betonuojami baseinai leidžia įrengti baseiną labiausiai atitinkantį bet kurios šeimos narių poreikius. Galima suprojektuoti saugias erdves visai mažiems vaikams, plaukimo zoną suaugusiems ir pan.

Dėl visų klausimų, susijusių su baseino įrengimu, geriausia kreiptis į šios srities porfesionalus, kurie ne tik patars, bet ir įrengs.

Facebook Comments