Kurortai Egipte ir Tunise: ko apie juos dar nežinote?
|Užsitęsusi lietuviška žiema vis dažniau verčia mintimis nuklysti į šiltus kraštus, kurie apdovanoti saule ir maloniu klimatu ištisus metus. Vaizduotėje iškyla šiltos jūros skalaujami smėlėti krantai, gaivinantį šešėlį metančios palmės bei už kiekvieno kampo laukiančios pramogos – visa, ką iš tikrųjų galima pamatyti vos per kelias valandas nuvykus į Egiptą ar Tunisą. Didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturo“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė atkreipia dėmesį, kad įmonė siūlo daugybę skrydžių ir atostogų Egipto kurortuose variantų iki pat balandžio pabaigos, o skrydžiai į Tunisą tuo metu kaip tik prasidės. Nors kai kuriems turistams šių šalių kurortai jau pažįstami, juose kiekvieną kartą galima atrasti ypatingų, autentiškų vietų, kurios kviečia iš naujo pažinti Šiaurės Afrikos kraštus.
Nuo nardymo pramogų iki įsiliejimo į vietinę kultūrą
Šarm aš Šeichas, įsikūręs prie Raudonosios jūros krantų, pirmą kartą atvykusius stebina žydros jūros, balto smėlio ir lietuviams neįprasto dykumos kraštovaizdžio deriniu, o visus metus šviečianti saulė ir švelnus klimatas kaipmat sužadina norą atsiduoti poilsiui ir pamiršti visus rūpesčius.
„Šarm aš Šeichas – kurortas, kurį sudaro 6 zonos: Ras Nosranis, Šarks Bėjus, Nabk Bėjus, Hadaba, Senasis Šarm aš Šeichas ir Naama Bėjus. Būtent pastaroji zona yra didžiausia: joje galima rasti smėlio paplūdimius, kruopščiai išpuoselėtas viešbučių aplinkas ir įkurtas pramogų erdves. Be to, čia veikia ir prašmatnios parduotuvės, galima ragauti jūrų gėrybių restoranuose bei pramogauti nardant. Bendrai nardymo entuziastai gali pamatyti išties įspūdingų povandeninių objektų, o pradedantieji nardytojai gali mėgautis paviršiniu nardymu“, – pataria Miglė Bielinytė.
„Novaturo“ atstovė priduria, kad išsiilgę autentiškų, mažiau pažintų kurorto vietų, gali apsilankyti Šarm aš Šeicho senamiestyje, kuris dar vadinamas „senuoju turgumi“ arba „Hadaba“: „Ši vieta siūlo lankytojams susipažinti su tradiciniu egiptiečių gyvenimo būdu. Vaikštinėdami labirintinėmis gatvelėmis lankytojai gali pasinerti į vietinių gyvenimo vaizdus, garsus ir kvapus. Taip pat senamiestyje galima įsigyti suvenyrų, derėtis su prekeiviais ir ragauti tradicinių skanėstų, pavyzdžiui, falafelių ar autentiškos šavarmos, kuriai nėra lygių.“
Aktyvaus ir pažintinio poilsio mėgėjams
Populiariausias Egipto kurortas – Hurgada – vilioja keliautojus įstabaus gamtos grožio, turtingos istorijos ir nuotykių deriniu. Šiame kurorte galima išmėginti įvairiausių pramogų, skirtų visai šeimai. Pavyzdžiui, mėgstantys aktyvų poilsį gali tyrinėti povandeninį pasaulį, susipažinti su koralinio rifo uolomis, užsiimti burlenčių ir jėgos aitvarų sportu. Be to, Hurgadoje veikia daugelis vandens sporto centrų: juose teikiama reikiamos įrangos nuomos paslauga, galima užsisakyti tam tikro sporto pamokų su treneriais tiek vaikams, tiek suaugusiems.
Pasak „Novaturo“ komunikacijos vadovės, lankantis Hurgadoje taip pat verta pasidomėti El Daharu – nors ši vietovė yra kurorto dalis, joje galima susipažinti su autentiška miesto kultūra bei kasdieniu gyvenimu: apžiūrėti tradicinius turgus, mečetes ir išbandyti vietines užkandines.
„Visada rekomenduojama pasidomėti ir palei Raudonosios jūros pakrantę šalia Hurgados išsidėsčiusiais kurortiniais miesteliais, kuriuose įsikūrę įvairaus lygio viešbučiai, besirūpinantys keliautojų poilsiu. Vienas tokių – ramioms atostogoms puikiai pritaikytas Makadi Bėjaus kurortas“, – rekomenduoja M. Bielinytė.
Vieta tiek istorijos ir architektūros gerbėjams, tiek romantikams ir vakarėlių liūtams
Tunisas – abejingų nepaliekanti Šiaurės Afrikos valstybė, kviečianti keliautojus tyrinėti turtingą istorijos, kultūros ir gamtos grožį. Viduržemio jūros pakrantėje įsikūrusi šalis žavi senoviniais griuvėsiais, šurmuliuojančiomis turgavietėmis, žmogaus nepaliestais paplūdimiais ir dykumos kraštovaizdžiu, tad keliautojai iš ten visada grįžta kupini įspūdžių.
„Turizmo tradicijos šioje šalyje labai gilios – jau nuo seno Tunisas yra viena mėgstamiausių europiečių krypčių. Dabar čia atvykę keliautojai, pasirinkę apsilankyti šiaurinėje šalies dalyje, gali įsikurti Sidi Bou Said mieste: baltai dažytos sienos, papuoštos mėlynais akcentais, sukuria stulbinantį kontrastą su žydru dangumi ir jūra. Taip pat, mėgstantys aktyvų naktinį gyvenimą, gali rinktis kitą Tuniso kurortą – Susą. Mieste veikia įvairūs naktiniai klubai, barai ir poilsio kambariai. Susa patenkina įvairiausius poreikius: čia galima rasti tiek elegantiškų barų ant stogų, iš kurių atsiveria panoraminis vaizdas į jūrą, tiek naktinių klubų, kuriuose galima linksmintis iki paryčių. O ramybės mėgėjams patiks Port El Kantavio – kurortas, žymus savo romantiškais vaizdais ir prieplauka, kurioje galima palydėti saulę ar gardžiai pavakarieniauti laive“, – pasakoja M. Bielinytė.
„Novaturo“ komunikacijos vadovė sako, kad gerai pažįstantys Tunisą nustebs apsilankę Susos Archeologijos muziejuje, kuris dažnai keliautojų lieka nepastebėtas. Jame sukaupta įspūdinga Tuniso istoriją atspindinčių artefaktų kolekcija: romėnų mozaikos, senovinės skulptūros ir islamo keramika.
„Be to, verta apsilankius ant kalvos įsikūrusiame Sidi Bou Saide pasivaikščiojant nusileisti iki uosto, kuriame kurortą pamatysite iš kitos perspektyvos: čia galima grožėtis spalvingais žvejų laiveliais, stebėti vietinių žvejų darbą ir mėgautis šviežiomis jūrų gėrybėmis. O Port El Kantavio netikėtai nustebins savo amatininkystės kultūra: verta pasižvalgyti dirbtuvių ir studijų, kuriose vietiniai amatininkai užsiima puodininkyste, kilimų audimu ar medžio apdirbimu“, – vardija M. Bielinytė.
Pranešimą paskelbė: Akvilė Sabaliauskaitė, Integrity PR, UAB