Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kriterijai, kuriuos derėtų įvertinti renkantis grindis savo namuose

grindys

Tinkamai parinktos grindys lemia tai ar kambarys atrodo stilistiškai vientisas, ar grindys yra šiltos tiek kojoms, tiek akims, ar jos saugios vaikščioti. Todėl renkantis grindis dažnai tenka apsvarstyti ne vieną estetinį ar funkcinį niuansą. Šiame straipsnyje pasistengsime visus juos aptarti.

Kaip intensyviai grindys bus naudojamos? Kambariuose, kuriuose daug vaikštoma, trypiama, reiktų pasirinkti grindų dangą kuri būtų atspariausia mechaniniam poveikiui. Renkantis parketlentes ar laminatą reiktų žinoti, jog šios nėra tokios atsparios kaip keramikinės plytelės, tačiau pasirinkus aukštesnę atsparumo klasę šeimos namuose galima drąsiai kloti grindis ir šiomis natūraliomis medžiagomis.

Ar norima šiltų grindų? Tie kurie mėgsta vaikščioti basomis, be kalbų renkasi grindinį šildymą. Tokiu atveju nesvarbu kokiomis medžiagomis yra išklotos grindys, aišku jos turi būti pritaikytos grindiniam šildymui. Tačiau kuomet grindys nėra šildomos, plytelės yra šalčiausia medžiaga, tuo tarpu parketas, laminatas savaime yra jaukesnės ir šiltesnės grindys. Ryte atsikėlus ir padėjus kojas ant plytelių jausmas būtų kaip įšokus į eketę, tuo tarpu medinės grindys nesukeltų tokio nemalonaus efekto. Grindų šiltumas itin svarbus auginantiems mažus vaikus, kurie ropinėja ir sėdi ant grindų.

Kokie paviršiai saugiausi? Saugiausiomis grindimis laikomos išklotos kilimine danga. Minkštos grindys sugeria smūgius, tad ant jų nukritę daiktai rečiau sudūžta, o ir nukritęs žmogus rečiau susižeidžia. Tuo tarpu plytelėmis išklota danga yra kiečiausia ir pavojingiausia. Tad pavojingos visos poliruotos dangos, kadangi ant jų galima paslysti, ypač jei jos yra drėgnos ar šlapios (pavyzdžiui, išplautos). Renkantis grindis voniai ir virtuvei, kuriuose daug dirbama su skysčiais ir jie gali išsilieti ant grindų, reikia atidžiai žiūrėti, kad nebūtų pasirinkta slidi danga. Medinės grindys, parketlentės, laminatas yra optimaliausi pasirinkimai atsižvelgiant į saugumą.

Jei esate alergiški. Jei esate alergiški tuomet kiliminė danga yra tikrai nesutverta jums. Kiliminėje dangoje kaupiasi daugiausia dulkių, todėl sukelia daugiausia nepatogumų alergiškiems. Visos kitos dangos atstumia dulkes, tad reguliariai valant alergija nėra aštrinama.

Facebook Comments