Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kokie kaminų įdėklų privalumai?

kaminai

Vis dažniau montuojant kaminus dedami ir kaminų įdėklai. Kokia jų paskirtis ir kokią naują jie teikia? Panagrinėkime vieną paprastą atvejį. Anksčiau statytuose mūriniuose namuose kaminai paprastai buvo vieno sluoksnio, dar vadinami vienasieniais. Taigi iš lauko kamino sienelė šąla, o vidinėje pusėje dėl garų poveikio susidaro kondensatas. Jis skverbiasi į išorę, užšąla ir tokiu būdu kaminą ardo. Dėl šios priežasties į senoviškus kaminus privalu montuoti įdėklus, pagamintus iš patvaraus nerūdijančio plieno. Klausimas, ar reikia, ar nereikia įdėklų, dar aktualesnis tapo tada, kai namų savininkai ėmė naudoti modernesnius, naujoviškus šildymo prietaisus, efektyviau apšildančius pastatus, todėl dūmai yra ne tokie karšti, mažesnės temperatūros. Kaminų įdėklų kaina nėra tokia aukšta, kad būtų galima svarstyti, verta juos įsirengti, ar ne.

O privalumų tikrai yra ne vienas. Įsitaisius kaminų įdėklus pagerėja trauka. Kadangi įdėklų sienelės yra visiškai lygios, ant jų mažiau kaupiasi arba ir visai nesikaupia suodžiai, priklausomai medžiagos, iš kurios įdėklai pagaminti. Pavyzdžiui, iš nerūdijančio plieno pagaminti įdėklai pasižymi atsparumu suodžių gaisrui. Šio proceso metu temperatūra kamine gali kilstelėti net iki 1200 laipsnių Celsijaus. Dar vienas didelis privalumas – kaminus su įdėklais kur kas paprasčiau išvalyti. Skaitytojams reikia priminti, kad gerai išvalyti kaminai – puiki prevencinė gaisro priemonė.

Plieniniai kaminų įdėklai įkaista vos per porą minučių, tuo tarpu plytinis kaminas šilti gali apie 40 minučių, dėl to ant kamino su įdėklu kondensatas kaupiasi minimaliai, o tai yra pagrindinis faktorius, pagerinantis trauką. Dėl nesusidarančio kondensato ilgėja ir paties dūmtraukio eksploatacijos laikas. Jei kaminas be įdėklo, natūralu, kad jis sudrėks ir trauka bus prasta, prasčiau degs ir katilas ar židinys. Jei trauka prasta, reikia aukštinti kaminą, pasirūpinti, kad į katilinę patektų šviežio oro, patalpa gerai ventiliuotųsi. Taip pat galima virš kamino sumontuoti specialius stogelius, kurių kaina, kaip ir kaminų įdėklų kaina, yra prieinama vartotojams. Dar vienas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį – tai kaminų su įdėklais valymas. Įdėklus reikėtų valyti tik su iš plastiko, to paties nerūdijančio plieno pagamintu šepečiu.

Facebook Comments