Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kokie daržo darbai laukia pavasarį

AgronomijaŽiemos metu dažnas pamirštame savo daržą, sodą, žemes ir visą agronomiją, kuria užsiimame nuo pavasario ik rudens. Nors sodai žiemą nemiega – čia dažnai šeimininkauja įvairi fauna. Pradedant mažomis pelytėmis ir baigiant šernais ir stirnomis. Daug gyvūnėlių į mūsų sodus ateina tai kokio seno obuolio iškapstyti, tai obelų žievės pagraužti, tai komposto pakapstyti. Todėl turime apsaugoti savo sodus ir žiemos metu. Apriškime obelis, sutvarkykime kompostą. Pasirūpinkime, kad pavasarį liktų mažiau darbų – juk daug kam galima pasiruošti dar rudenį. Susitaisykime įrankius ir suplanuokime, kur kokiu augalus sodinsime kitąmet. Juk žiemą tam turime begales laiko.

                  Ar esate smulkus ūkininkas ar visai nedidelis sodų ir daržų mėgėjas, vis tik turite įrankių, kuriuos galbūt reikia patvarkyti po vasaros darbų? Apžiūrėkime kastuvų kotus, kauptukų rankenas. Gal kuri iš jų kliba ar jau visai, rodos, tuoj nukris? Tokias rankenas ir kotus dažnai galima patrumpinti ir iš naujo tvirtai įsodinti. Jei norite kad įvairios rankenos laikytųsi tvirčiau, galite užtepti ir klijų. Geriausiai tiks epoksidinė derva – tvirta ir atspari aplinkos poveikiui.

                  Pasižiūrėkime ar turime pakankamai virvučių, kurių gali prireikti pavasarį. Jas naudojame pririšti augalus prie į žemę įsmeigto pagaliuko, kad aukštyn stiebtųsi, taip pat galime ir aptverti kokį medelį ar atskirti zonas, kur auga skirtingi augalai, pavyzdžiui, morkos ir krapai. Virvutės dažnai praverčia beveik bet kur – kad ir panaudojant vietoj kabliuko šiltnamio durims. Taigi gerai pasiruoškite pavasariui ir turėsite mažiau vargo pačiu darbymečiu.

                  Mūsų daržų agronomija reikalauja ir kruopštaus planavimo. Kur, ką ir kiek sodinsime. Ar kitąmet sodinsime tas pačias daržoves: agurkus, pomidorus, morkas? O gal išbandysime kažką naujo, gal kiek egzotiško? Galbūt norėsime pasisodinti kelis krūmelius uogų – serbentų aviečių. Taip pat svarbu bus ir suplanuoti, kur kas augs. Juk kasmet būtina keisti tų pačių daržovių sodinimo vietą, kad jos augtų didelės ir pasisavintų kuo daugiau mineralinių medžiagų. Galime ir nusipaišyti savo būsimo daržo schemą, paskaičiuoti kiek ploto užims kokios daržovės ar prieskoninės žolelės. Tuo pačiu paskaičiuosime ir kiek sėklų reikės tiems plotams apsėti ir apsodinti. Geras planavimas duos gerų ir rezultatų ir sutaupys jūsų laiko darbuojantis sode.

Facebook Comments